TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Fundacja Banku Zachodniego WBK od lat wspierając dzieci i młodzież z terenu całej Polski, przeznaczyła w tym roku na ich rozwój i edukację ponad 1,3 mln zł. Większość środków trafiła do dzieci i młodzieży poprzez dwa programy grantowe Fundacji - Bank Dziecięcych Uśmiechów i Bank Ambitnej Młodzieży. Wśród inicjatyw, które Bank Ambitnej Młodzieży wsparł w tym roku jest organizowany przez Caritas Diecezji Tarnowskiej projekt iStypendium.pl - młodzieżowy kreator zmian.

Projekt to pomysł na kilkutygodniową, czasem kilkumiesięczną pasjonującą przygodę dla całego zespołu, w której znajdą coś dla siebie osoby o różnorodnych zamiłowaniach: amatorzy turystyki, historii, dziennikarstwa, nowych technologii, przyrodnicy, etnografowie, socjologowie. Wszyscy oni będą mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania, wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, a także odnaleźć w sobie pasję prawdziwego odkrywcy.

Uczniowie popularnego, tarnowskiego „Plastyka” przygotowują duże przedsięwzięcie. W najbliższy czwartek, 16 grudnia, o godz. 17.00, w budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. S. Westwalewicza 6 w Tarnowie odbędzie się aukcja prac uczniów tej szkoły. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama.

Znaczniki

Archiwalne