TARNÓW / Edukacja / Aktualności

„Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Ukrainę” to już 15. edycja akcji zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Uczniowie przez trzy weekendy biorą udział w zbiórce publicznej w tarnowskich centrach handlowych. Następnie przygotują świąteczne paczki, które trafią do Polaków na Ukrainie.

60 uczniów z 16 klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych wzięło udział w konkursie interdyscyplinarnym Ekotriathlon. Turniej wiedzy podzielono na dwie części. 

„Spotkania z Nauką” to propozycja wykładów otwartych organizowanych przez Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną. Jak wskazują organizatorzy, celem wykładów jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Tarnowa, szczególnie wśród studentów oraz uczniów szkół średnich. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 4 grudnia.

Dwie tarnowskie szkoły znalazły się w rankingu szkół opracowanym przez dziennik Rzeczpospolita. W zestawieniu pojawiło się 150 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, które wzięły udział w olimpiadzie praktyczno-zespołowej „Zwolnieni z Teorii”. Doceniono uczniów szkół, którzy najlepiej poradzili sobie z takimi wyzwaniami, jak zarządzanie projektem, autoprezentacja i praca w zespole.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa, której tematem będzie „Rodzina i edukacja w zmaganiu o przyszłość Europy”, odbędzie się 21 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Zaproszeni goście będą dyskutować o znaczeniu rodziny i edukacji w kontekście Europy i jej tożsamości kulturowej.

O tym jak podróżować z czworonogiem będzie można dowiedzieć się podczas wykładu 18 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz spaceru, który zaplanowano trzy dni później. Spotkanie prowadzone w języku angielskim poprowadzi kynoterapeutka Gabriela Wantuch, która opowie, jak wygląda podróżowanie z perspektywy właściciela psa.

Ruszyły zgłoszenia do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Twórczości św. Jana Pawła II. Konkurs odbędzie się 3 grudnia o godzinie 11.00 w tarnowskiej Bibliotece Pedagogicznej. Zgłoszenia  przyjmowane są do 27 listopada.

Uczniowie 12 szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w gastronomicznej rywalizacji. Organizatorem II Konkursu Kulinarnego o Laur Młodzieżowego Mistrza w Przyrządzaniu Potraw z Dziczyzny był Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Najlepszymi znawcami kuchni opartej na dziczyźnie okazali się reprezentanci ZSEG.

Już jutro, 17 listopada o godzinie 14, będzie można zarazić się w czasie epidemii uścisków. Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie będą leczyć z jesiennej chandry w czasie happeningu na Rynku w Tarnowie.

14 uczniów z siedmiu tarnowskich szkół spotkało się, by recytować poezję patriotyczną podczas konkursu „Do Ciebie mówię Wielki Tułaczu”. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.

Znaczniki

Archiwalne