TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Katedra Nauk o Wychowaniu Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną „Przeciwdziałanie bezdomności dzieci”, która odbędzie się 27 listopada 2014 r. w Tarnowie, o godzinie 10.00, w budynku Uczelni przy ul. Waryńskiego 14. Konferencję poprzedził cykl warsztatów o tym samym tytule.

W dniu 13 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego, gościła grupa 80 uczniów i nauczycieli z Nesher High School z Izraela. Wizyta była częścią projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".

Młodzież z Koła Historycznego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie w dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości wzięła udział w akcji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Patroni naszych ulic".

W Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim zorganizowanego dla trzech typów szkół: szkoły podstawowe w kategorii plakat, szkoły gimnazjalne w kategorii prezentacja multimedialna oraz szkoły ponadgimnazjalne w kategorii wiedza o Józefie Piłsudskim.

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców i wychowawców przekazujemy informator, będący swego rodzaju kompendium informacji w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała i dodaje - Jest on wynikiem współpracy wielu instytucji miejskich w ramach działań systemowych w zakresie wychowania i profilaktyki w Tarnowie. 

Znaczniki

Archiwalne