TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Po raz pierwszy w historii ZST i Grupy Azoty S.A. przeprowadzono wspólne ćwiczenia przygotowujące szkołę i zakłady chemiczne do działań w przypadku awarii zagrażającej bezpieczeństwu sąsiadujących ze sobą jednostek.

W środę, 31 października, tarnowianie będą mogli zapoznać się z ciekawą techniką japońskiego malarstwa na wodzie – suminagashi. Warsztaty odbędą się w godz. 13-15 w restauracji „U Młynarzy” (ul. Kołłątaja 9).

Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zajęli drugie miejsce w turnieju sześcioosobowej piłki nożnej odbywającym się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Klas Mundurowych w Grach Zespołowych. Zawody rozegrane zostały na obiektach Warszawskiej Akademii Sztuk Wojennych.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie od piątku ma swój sztandar. Ma on kształt kwadratu o boku 100 centymetrów. Jego awers – w kolorze białym i błękitnym - stanowi logo szkoły, odwołujące się do tradycji lokalnej ojczyzny, której symbolem jaskółka w locie. Rewers wykonano natomiast z tkaniny w kolorze czerwonym, na której umieszczono godło państwowe.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Impreza organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ odbędzie się w dniach 26-27 października.

Obchody Święta Edukacji Narodowej w tarnowskim Zespole Szkół Technicznych miały w tym roku szczególny charakter. Dyrektorzy: ZST – Krzysztof Kołaciński i Tauronu Dystrybucja S.A. O/Tarnów – Jacek Duniec, w obecności pełnomocnika prezydenta Tarnowa ds. edukacji, Bogumiły Porębskiej, podpisali umowę o wszechstronnej współpracy szkoły i przedsiębiorstwa.

Ponad dwieście osób uczestniczyło w Integracyjnym Złazie „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”, który odbył się w środę na trasie Tarnów – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Organizatorami imprezy były: Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Tarnowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, a rolę komandora złazu pełniła Bogumiła Moskal.

Dzisiaj w tarnowskiej restauracji „Włóczykij” na Wielkich Schodach odbędą się warsztaty „Sukces TO JA”, które pomogły wielu kobietom, uwierzyć w siebie – zawodowo, ale również prywatnie. Początek warsztatów o godz. 18.

Dwa z czterech wydawanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie czasopism osiągnęły pierwszy, duży sukces. „Science, Technology and Innovation” oraz „Health Promotion and Physical Activity” zdobyły punkty w prestiżowym systemie Index Copernicus Value (ICV). Na podkreślenie zasługuje fakt, że stało się to ledwie kilka miesięcy po ich założeniu oraz to, że liczba przyznanych punktów osiągnęła niemal maksymalny możliwy poziom.

Wejście w „wiek dojrzały” - jak rozpoczęcie trzeciej dekady działalności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie określiła JM Rektor, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ - będzie dużo łatwiejsze. Podczas dzisiejszej uroczystej inauguracji roku akademickiego tarnowska Uczelnia otrzymała bowiem wsparcie w postaci rządowych obligacji skarbowych na kwotę niemal 25 mln zł. Dofinansowanie ma zostać wydane na rozwój PWSZ oraz potrzebne Uczelni inwestycje.

Znaczniki

Archiwalne