TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Rusza kolejna, szósta już edycja naukowych spotkań dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zachęca do udziału w wykładach popularno-naukowych. – To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy, zaspokojenia ciekawości i twórczego rozwijania zainteresowań – wyjaśniają organizatorzy Tarnowskich Piątków Naukowych.

Do trzech razy sztuka – tak w skrócie można podsumować starania koła PTTK Włóczykije przy SOSW im. E. Gierat. Pogoda kilkukrotnie pokrzyżowała plany uczestnikom. Na szlak udało im się wyruszyć dopiero przy trzecim „podejściu” 25 października.

Zakończyła się kampania na rzecz czystego powietrza i zmniejszenia ilości odpadów w mieście „Tarnów EKO się zwie, gdyż o smogu dużo wie, segreguje, odzyskuje, całe społeczeństwo edukuje!”, a wraz z nią jesienne konkursy ekologiczne organizowane  przez tarnowski magistrat w placówkach oświatowych. Każda szkoła, która wzięła w nich udział, mogła liczyć na atrakcyjne nagrody.

Głośne czytanie wybranych fragmentów powieści noblisty, konkurs i wspólne śpiewanie – tak wyglądała Biesiada Sienkiewiczowska, która odbyła się wczoraj, 20 października, w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Imprezę zorganizowała społeczność szkolna wspólnie z Radą Osiedla nr 6 „Gumniska-Zabłocie”.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trwa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Człowiek w zdrowiu i chorobie. Promocja zdrowia, leczenie i rehabilitacja. W programie wydarzenia zaplanowano prawie 150 różnego rodzaju prelekcji. Jutro, 21 października, drugi i ostatni dzień konferencji.

Marzycielska Poczta zawitała po raz piąty do Tarnowa. W akcję pisania listów do chorych dzieci włączyło się kilkuset uczniów tarnowskich szkół, którzy postanowili wysłać swoje rysunki, misie i życzenia dla pięcioletniej Nikoli i ośmioletniego Mateusza.

Jeśli jesteś ciekaw otaczającego świata i chcesz wziąć udział w zajęciach z obszaru nauk przyrodniczych, ta propozycja jest skierowana właśnie do ciebie. II Liceum Ogólnokształcące organizuje cykl „Spotkania z Nauką”, podczas których będą prezentowane zagadnienia z geografii, chemii i biologii. Pierwsze zajęcia zaplanowano 21 października o godz. 16.

Uczniowie będą mogli poznać tajniki kodowania. Okazją do tego będzie Europejski Tydzień Kodowania, który V Liceum Ogólnokształcące zainauguruje już dzisiaj, 14 października.

Uczniowie tarnowskich placówek oświatowych wiedzą, jak dbać o powietrze i przyrodę. Przez ostatnie pół roku realizowano tam ekoprojekty, w ramach których organizowano liczne konkursy i akcje ekologiczne.

Reprezentanci czterech tarnowskich szkół wyruszą w najbliższy czwartek (13 października) na ulice miasta. Do udziału w grze miejskiej „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” przygotowali się kilka tygodni. Niedługo okaże się, kto najlepiej poradzi sobie z wykonaniem zadań i rozwiązaniem zagadek.

Znaczniki

Archiwalne