TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie zyskało nowego partnera. Dzięki porozumieniu zawartemu z firmą Tauron uczniowie będą mogli liczyć na atrakcyjniejszą ofertę kształcenia w zawodach związanych z energetyką, m.in. odbywanie bezpłatnych praktyk przez uczniów z klas o profilu elektrycznym.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych znowu w akcji. Tym razem uczniowie działający w szkolnym kole Empatia postanowili pomóc ptakom przetrwać zimę. Zbudowali karmniki i rozwiesili je w Parku Sanguszków.

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano spotkanie z cyklu „Bliskie spotkania z chemią”. Sesję popularno-naukową przygotowano z myślą o uczniach zainteresowanych nie tylko chemią, ale też biotechnologią i najnowszymi osiągnięciami naukowymi.

W Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej trwa rekrutacja na studia II stopnia, a także studia podyplomowe. Zajęcia mają rozpocząć się w semestrze letnim. Dokumenty należy składać do 15. marca.

Międzypokoleniowe spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie. W ramach „Lekcji z Mistrzem” uczniowie mogli podyskutować z absolwentami ZST, a także poznać dalsze losy zaproszonych gości po tym, jak opuścili szkolne mury przy ul. Kwiatkowskiego.

Świąteczny nastrój będzie można poczuć podczas koncertów w trzech tarnowskich kościołach – w katedrze, kościele księży Filipinów, a także w kościele Dobrego Pasterza. Koncerty „Pierwsza kolęda” to propozycja Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Występy zaplanowano 22, 23 i 25 stycznia.

Kilkadziesiąt modeli, diablice, anioły, mroczne femme fatale, rockowe księżniczki i damy w zwiewnych tiulach, można było podziwiać dzisiaj (18 stycznia) podczas pokazu fryzur, który po raz 18. odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Mroczne damy, świetliste anioły”.

Jak wygląda studiowanie w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, będą mogli przekonać się uczniowie szkół średnich, którzy przyjdą do siedziby uczelni 26 i 27 stycznia. Oprócz udziału w bezpłatnych wykładach będzie okazja, by poznać oferowane kierunki studiów, a także zasady rekrutacji.

Kolędy z różnych stron świata będzie można usłyszeć 21 stycznia w Pałacu Młodzieży. O godz. 11 w muzyczną podróż zabierze nas Mała Orkiestra Smyczkowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Znamy wyniki tegorocznego rankingu czasopisma Perspektywy, w którym znalazło się 500 najlepszych liceów i 300 szkół technicznych. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepsze w Tarnowie okazało się III Liceum Ogólnokształcące. Z kolei w zestawieniu techników wysoko uplasował się Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Znaczniki

Archiwalne