Znów tylko dwa mecze w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Znów tylko dwa mecze w Tarnowie

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, także i podczas tego weekendu kibice piłki nożnej w Tarnowie znów będą świadkami dwóch tylko spotkań w ligach seniorskich. Na własnych boiskach zaprezentują się tym razem piłkarki Tarnovii oraz zawodnicy Błękitnych 1947 Tarnów. Trzy inne nasze ekipy zagrają na wyjazdach, natomiast piłkarze Unii Tarnów i Iskry Tarnów mają podczas tego weekendu wolne.

W szesnastej kolejce spotkań, pierwszoligowe piłkarki Tarnovii po raz trzeci w rundzie rewanżowej zagrają na własnym boisku. W meczu rozpoczynającym się w niedzielę o godz. 15, tarnowianki zmierzą się na stadionie przy ul. Bandrowskiego z Resovią. Rzeszowianki plasują się w tabeli na trzecim miejscu, mając osiem punktów więcej od Tarnovii. Z siedmiu wyjazdów przywiozły pięć zwycięstw, przegrywając jedynie z ROW-em Rybnik (0-1) oraz MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki (1-2). Na wiosnę ekipa z Rzeszowa rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie cztery mecze, pokonując na wyjazdach Sportową Czwórkę Radom (3-2) i Sokół Kolbuszowa Dolna (5-1) oraz wygrywając przed swoimi kibicami z Rysami Bukowina Tatrzańska (3-0) i Wandę Kraków (6-0). Po komplet punktów sięgnęły rzeszowianki również w pierwszym w tym sezonie pojedynku z Tarnovią, wygranym przez Resovię 2-0.

W dwudziestej drugiej kolejce meczów o mistrzostwo wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi mężczyzn zaprezentuje się tylko jedna tarnowska drużyna, Tarnovia. Unia Tarnów miała bowiem zagrać z Olimpią Pisarzowa, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek. Piłkarze najstarszego tarnowskiego klubu, w sobotę o godz. 16 zmierzą się w Gorlicach z tamtejszym Glinikiem. Gospodarze klasyfikowani są obecnie na jedenastym miejscu, mając jednak tylko cztery „oczka” mniej od plasującej się na siódmej pozycji Tarnovii. Na swoim boisku gorliczanie odnieśli trzy zwycięstwa, zanotowali trzy remisy i doznali czterech porażek. Mają więc bilans bardzo zbliżony do wyjazdowych występów Tarnovii, która do trzech zwycięstw i remisów dołożyła pięć porażek. Na wiosnę Glinik rozegrał pięć meczów. Na inaugurację pokonał u siebie 2-0 Watrę Białka Tatrzańska, w kolejnych czterech ligowych pojedynkach zdobył jednak zaledwie dwa punkty. Pierwszy w tych rozgrywkach pojedynek Glinika z Tarnovią zakończył się podziałem punktów, we wrześniu w Tarnowie padł wynik 1-1.

W czwartej lidze kobiet, zasiadający od ubiegłego tygodnia na fotelu lidera, drugi zespół Tarnovii, w niedzielę o godz. 11 zagra na wyjeździe ze Szreniawą Nowy Wiśnicz. Tarnowianki staną przed niełatwym zadaniem, zespół z Nowego Wiśnicza, w meczach u siebie nie tylko zdobył bowiem komplet punktów, ale i nie stracił bramki (2-0 z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska i Piastem Łapanów oraz 3-0 z Nieszkowianką Nieszkowice Małe). W jedynym spotkaniu rundy rewanżowej, Szreniawa przegrała 0-2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a październikowy mecz w Tarnowie zakończył się jej przegraną 0-4.

Kolejne bardzo ważne spotkanie czeka podczas tego weekendu, występujących w klasie okręgowej, piłkarzy Metalu Tarnów. W niedzielę o godz. 17 zagrają oni w Gromniku z tamtejszym GLKS. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 43 pkt. i zajmują w tabeli odpowiednio miejsca czwarte (Metal) i piąte (GLKS). Gospodarze kończyli zwycięsko aż siedem z dziesięciu domowych spotkań. Kompletu punktów przed własną publicznością nie udało im się zdobyć jedynie w meczach z zespołami z górnej części tabeli (0-2 z Wolanią Wola Rzędzińska, 0-1 z Wisłą Szczucin i 2-2 z Polanem Żabno). Obu tych porażek piłkarze z Gromnika doznali na wiosnę. W innych spotkaniach rundy rewanżowej, GLKS przegrał na wyjeździe z Tuchovią (0-1), rozgromił u siebie 9-1 KS US Śmigno oraz zwyciężył w wyjazdowych pojedynkach z Polanem Żabno (4-1) i Olimpią Wojnicz (2-1). W meczu rozegranym we wrześniu na boisku przy ul. Warsztatowej, Metal pokonał ekipę z Gromnika 4-1.

Podobnie, jak w czwartej lidze, także w klasie „B” wystąpi podczas tego weekendu tylko jeden zespół z Tarnowa. Iskra Tarnów w tej kolejce pauzuje i o punkty powalczą tylko Błękitni 1947. W niedzielę o godz. 11 tarnowianie zagrają na stadionie przy ul. Piłsudskiego z Radarem Łętowice. Ekipa ta ma sześć punktów mniej od naszej drużyny, ale rozegrała dwa mecze mniej od Błękitnych 1947. W spotkaniach wyjazdowych Radar przegrał tylko z WKS Siemiechów i Niwką, z sześciu pozostałych wyjazdów przywożąc czternaście punktów. W rundzie rewanżowej oprócz porażki z Niwką, pokonał 3-2 Łękawicę (wyjazd) i Cezara Kępa Bogumiłowicka (dom), a w poprzedniej kolejce przegrał u siebie 1-2 z Iskrą Tarnów. Jesienny pojedynek Radaru z Błękitnymi 1947 zakończył się bezbramkowym remisem.