Zakłady Mechaniczne mistrzem półmetka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zakłady Mechaniczne mistrzem półmetka

Sześć spotkań rozegrały w pierwszej tegorocznej kolejce drużyny rywalizujące w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Do zakończenia pierwszej rundy pozostał jeszcze mecz Pchelkowsky/Edumocni – Biała Gwiazda, który zadecyduje o kolejności na dwóch ostatnich miejscach. Mistrzem półmetka została ekipa Zakładów Mechanicznych, wyprzedzając Gryf Borzęcin i Lumaro Elbud.

Najwięcej pracy mieli w niedzielę futsaliści Grupy Azoty PROREM, którym przyszło rozegrać aż trzy spotkania. W pierwszym z nich zmierzyli się z ekipą Sportmossimo.pl Grabówka. Trafienia Kamila Pawlaka i Miłosza Mosio dały im dwubramkowe prowadzenie. W odpowiedzi na bramkę Dominika Wardzały, na listę strzelców wpisał się natomiast bramkarz, Marcin Krawczyk, pieczętując tym samym wygraną Grupy Azoty PROREM.

Po potyczce z wicemistrzem, Grupę Azoty PROREM czekała konfrontacja z Lumaro Elbud. Obrońca mistrzowskiego tytułu okazał się zbyt wymagającym rywalem, po strzałach Szymona Adamskiego, Konrada Barwacza i Marcina Barwacza zwyciężając 5-2. Dla zespołu Lumaro Elbud była to druga tego dnia wygrana, w inauguracyjnym spotkaniu dzięki dwóm trafieniom Marcina Barwacza pokonał bowiem Topicar Auto Części.

Na zakończenie tego swoistego maratonu Grupa Azoty PROREM zmierzyła się z Zakładami Mechanicznymi. Ten wyrównany pojedynek zakończył się jednobramkową porażką lidera. Zakłady Mechaniczne już wcześniej zapewniły sobie jednak mistrzostwo pierwszej rundy, w pierwszym swoim spotkaniu pewnie pokonały bowiem Westovię Okna Pawłowski.

W szóstym niedzielnym meczu dość długo zanosiło się na niespodziankę, w konfrontacji Kasil Steel z Gryfem Borzecin długo utrzymywał się bowiem remis. W końcówce futsaliści z Borzęcina wykorzystali jednak słabą skuteczność graczy beniaminka, po trafieniach Roberta Płachny i Rafała Ciesielskiego przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Lumaro Elbud – Topicar Auto Części 2-1 (Marcin Barwacz 2 – Mateusz Prokop)

Sportmossimo.pl Grabówka – Grupa Azoty PROREM 1-3 (Dominik Wardzała – Kamil Pawlak, Miłosz Mosio, Marcin Krawczyk)

Zakłady Mechaniczne – Westovia Okna Pawłowski 4-1 (Damian Lubera, Grzegorz Pytel, Wojciech Prażuch, Kamil Wilk – Przemysław Bury)

Lumaro Elbud – Grupa Azoty PROREM 5-2 (Szymon Adamski 2, Konrad Barwacz 2, Marcin Barwacz – Kamil Pawlak 2)