Z nadzieją na trzecie zwycięstwo

Po raz trzeci w tym sezonie o ligowe punkty powalczą żużlowcy Unii Tarnów. W rozpoczynającym się w sobotę o godz. 20.15 pojedynku Nice 1.Ligi Żużlowej, tarnowianie zmierzą się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

W ubiegłym roku ostrowianie rywalizowali w drugiej lidze. Rundę zasadniczą zakończyli na drugiej pozycji, w dwunastu meczach zdobywając dwadzieścia cztery punkty. W półfinale play-offów mieli trudną przeprawę z ekipą Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Na wyjeździe przegrali 43-47, aby na własnym torze zwyciężyć 49-41. W finale nie sprostali natomiast Stali Rzeszów, u siebie przegrywając 44-46, a na wyjeździe remisując 45-45. Awans, ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zawdzięcza wygranym barażom z przedostatnią drużyną pierwszej ligi, Euro Finannce Polonia Piła. Ostrowianie wygrali oba mecze, na wyjeździe 47-43, w domu 55-35. Spory udział w tym drugim zwycięstwie miał wypożyczony na to spotkanie Mateusz Cierniak, w czterech biegach zdobywając dziewięć punktów oraz trzy bonusy.

Po dwóch rozegranych spotkaniach obecnego sezonu żużlowcy z Ostrowa Wielkopolskiego mają w dorobku dwa punkty i klasyfikowani są na trzeciej pozycji. Na inaugurację zmierzyli się na wyjeździe w Łodzi z tamtejszym Orłem, przegrywając 43-47. Tydzień temu jeżdżąc na własnym torze nie dali natomiast szans ekipie Car Gwarant Start Gniezno, zwyciężając 56-34.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego jest dotychczas Tomasz Gapiński, mający średnią 2.6 pkt na bieg. Niewiele ustępują mu pola Grzegorz Walasek oraz Nicolai Klindt – po 2.2 pkt./bieg. Obaj Polacy to nowe nabytki ostrowskiego zespołu; Tomasz Gapiński ostatnio startował w Pile, Grzegorz Walasek w Gorzowie Wielkopolskim. Oprócz nich ekipę beniaminka wzmocnili: Rosjanin Aleksandr Łoktajew, Australijczyk Sam Masters i junior Get Well Toruń, Marcin Kościelski. Zespół opuścili natomiast: dwaj Duńczycy - Bjarne Pedersen (OK Kolejarz Opole) i Jonas Jeppesen (Euro Finannce Piła), Brytyjczyk Adam Ellis (truly.work Stal Gorzów), Kamil Brzozowski, Marcel Studziński (obaj Zooleszcz Polonia Bydgoszcz), Patryk Dolny Euro Finannce Polonia Piła), Nikodem Bartoch (Falubaz Zielona Góra) oraz Zbigniew Suchecki (ROW Rybnik).

Ostrowianie pojadą jutro w identycznym składzie, jak w zwycięskim spotkaniu z zespołem z Gniezna. W drużynie z Tarnowa zabraknie natomiast kontuzjowanego Artura Mroczki. W jego miejsce w składzie zespołu gospodarzy awizowany jest Mateusz Gzyl, który jutro obchodził będzie siedemnaste urodziny.

Składy awizowane na sobotni pojedynek

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski: 1. Aleksandr Łoktajew, 2. Renat Gafurow, 3. Tomasz Gapiński, 4. Nicolai Klindt, 5. Grzegorz Walasek, 6. Kamil Nowacki, 7. Marcin Kościelski.

Unia Tarnów: 9. Peter Ljung, 10. Mateusz Gzyl, 11. Daniel Kaczmarek, 12. Artur Czaja, 13. Wiktor Kułakow, 15. Mateusz Cierniak.

(sm)