Wysokie zwycięstwo na początek drugiej rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie zwycięstwo na początek drugiej rundy

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W wyjazdowym meczu tarnowianie pokonali 34-23 (15-8) Uniwersytet Radom, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. W tarnowskim zespole zadebiutował obrotowy, Kacper Pawłowski.

Początkowe minuty przebiegały według identycznego scenariusza, na bramkę zdobytą przez tarnowian, trafieniem odpowiadali również „akademicy” z Radomia. W 11 min notowano więc wynik 3-3. Minutę później po trafieniu Marka Kubajki było 4-3 dla gospodarzy, którzy jeszcze w 14 min dzięki akcji Rafała Banaczka wygrywali 5-4. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do „siódemki” trenera Ryszarda Tabora. Tarnowianie rzucili siedem bramek z rzędu i w 25 min po trzecim tego dnia trafieniu Kamila Drobieckiego prowadzili 11-5. Na dwie minuty przed końcem po dwóch rzutach Jakuba Kowalika przewaga SPR PWSZ wzrosła do siedmiu bramek (13-6) i takim właśnie prowadzeniem szczypiornistów z Tarnowa zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Pierwsze minuty po zmianie stron przyniosły strzelecki pojedynek ekipy SPR PWSZ z Kacprem Kiragą, który zdobył pięć z sześciu bramek rzuconych w tym fragmencie spotkania przez „siódemkę” z Radomia (w całej drugiej połowie aż dziewięciokrotnie trafił między słupki). Efekt tego był taki, że w 41 min na tablicy pojawił się rezultat 14-22. Minutę później po trafieniach tarnowskich skrzydłowych, Kamila Drobieckiego i Marcina Wajdy, było 24-14 dla zespołu z Tarnowa, a na dziewięć minut przed końcem, Emilian Jewuła wyprowadził naszą „siódemkę” na prowadzenie 29-17. Końcowe minuty przyniosły jedynie kosmetykę wyniku i spotkanie zakończyło się jedenastobramkowym zwycięstwem drużyny SPR PWSZ.

SPR PWSZ: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń – Łukasz Nowak 7, Jakub Kowalik 6, Kamil Drobiecki 5, Marcin Wajda 5, Krzysztof Mogielnicki 4, Kacper Pawłowski 3, Emilian Jewuła 2, Albert Sanek 1, Jakub Spieszny 1, Michał Chodara, Łukasz Szatko.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski