Wygrana na zakończenie sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na zakończenie sezonu

Domową wygraną z drugim zespołem SPR Olkusz zakończyły sezon młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc z dorobkiem dwunastu zwycięstw i czterech porażek sklasyfikowane zostały na trzeciej pozycji, ustępując pola ekipom UKS Sęp Wilczyska i Kusego I Kraków.

Olkuszanki prowadziły w tym spotkaniu tylko raz, w 2 min po rzucie Amelii Basary na tablicy pojawił się wynik 0-1. Skuteczna gra duetu Monika Kopciuch – Katarzyna Różycka spowodowała, że w 9 min tarnowianki prowadziły 7-1. Kolejne trafienia tych zawodniczek pozwoliły gospodyniom na powiększenie przewagi do dziewięciu bramek (12-3 w 13 min). W 17 min było wprawdzie 14-7, fragment meczu między 18 a 24 minutą podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc wygrały jednak 5-0 i na minutę przed końcem pierwszej połowy prowadziły 19-7.

Druga połowa miała o wiele bardziej wyrównany przebieg, cały czas utrzymywało się w niej jednak bezpieczne prowadzenie piłkarek ręcznych Pałacu. W 29 min przyjezdne zmniejszyły straty do dziesięciu bramek (20-10), pięć minut później było natomiast 23-13. W 40 min Weronika Klich doprowadziła do rezultatu 28-14, ale po kolejnych trzech minutach na tablicy pojawił się rezultat 28-17. W 46 min olkuszanki raz jeszcze zbliżyły się na dystans dziesięciu „oczek” (29-19), dwie minuty później po rzucie Martyny Adamczyk było natomiast 32-19. W końcówce meczu skuteczniejsze były zawodniczki SPR II Olkusz i mecz zakończył się wynikiem 33-23 (19-8) dla Pałacu.

MKS PM: Gabriela Janas – Katarzyna Różycka 12, Monika Kopciuch 8, Aleksandra Leśniak 3, Maja Gawlik 2, Weronika Klich 2, Magdalena Leśniak 2, Martyna Adamczyk 1, Natalia Hajzler 1, Julia Iwaniec 1, Julia Wajda 1, Olivia Bajgier, Aleksandra Czapla, Natalia Nowak.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski