Udany rewanż piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów

W spotkaniu drugiej kolejki rundy rewanżowej, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się przed własną publicznością z KSSPR Końskie, czyli jedynym zespołem, który w tym sezonie odebrał im punkty. Rewanż za porażkę w Końskich był udany, podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrali bowiem 23-17 (12-9).

W 5 min po rzucie Łukasza Nowaka, tarnowianie prowadzili 3-1. Sześć minut później, po raz trzeci już tego dnia trafił Marcin Wajda i na tablicy pojawił się wynik 6-3. Kolejne minuty należały jednak do konecczan, którzy po rzucie Tomasza Napierały doprowadzili do remisu 6-6 (16 min). Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy było 8-8, końcówka tej odsłony należała jednak do „siódemki” SPR PWSZ i na przerwę oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu gospodarzy.

W 36 min KSSPR doprowadził do stanu 13-12. Dzięki akcjom Łukasza Nowaka i Jakuba Kowalika, przewaga tarnowian wzrosła wprawdzie do trzech bramek (15-12 w 38 min), ale w 41 min po rzucie karnym Tomasza Napierały było 15-14. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w całym meczu szczypiorniści KSSPR ośmiokrotnie rzucali z siódmego metra, przy dwóch takich próbach – obu zresztą niewykorzystanych – gospodarzy. Potem historia powtórzyła się. W 43 min SPR PWSZ prowadził 17-14, pięć minut później goście zmniejszyli straty do jednego trafienia (17-16). Końcowe minuty przebiegały jednak pod dyktando ekipy trenera Ryszarda Tabora, na co spory wpływ miała świetna postawa tarnowskiego bramkarza, Dawida Ciochonia. W 57 min po trafieniach Michała Chodary, Emiliana Jewuły, Łukasza Nowaka i Marcina Wajdy nasz zespół wygrywał już 21-16. Dzięki bramkom zdobytym w ostatniej minucie przez Michała Chodarę i Marcina Wajdę powiększył natomiast dzielący oba zespoły dystans do sześciu „oczek”.

W sobotnim meczu, w drużynie SPR PWSZ Tarnów zadebiutowało dwóch zawodników: będący wychowankiem MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, dziewiętnastoletni skrzydłowy Mateusz Wojdan oraz o trzy lata od niego starszy, rozgrywający Jakub Ćwięka, który w barwach Stali Mielec rozegrał 40 spotkań w Superlidze.

SPR PWSZ: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń – Marcin Wajda 6, Emilian Jewuła 4, Michał Chodara 3, Jakub Kowalik 3, Łukasz Nowak 3, Krzysztof Mogielnicki 2, Albert Sanek 1, Łukasz Szatko 1, Jakub Ćwięka, Kamil Drobiecki, Kacper Pawłowski, Jakub Spieszny, Mateusz Wojdan.

(sm)