Udane starty tarnowskich kartingowców w WSK Super Master Series

Podczas minionego weekendu na włoskim torze La Conca rozegrane zostały zawody trzeciej rundy WSK Super Master Series. Z dobrej strony zaprezentowali się w nich kartingowcy TTSK K-Team Tarnów, Maciej Gładysz oraz Marcel Kuc.

World Series Karting to rozgrywki, w których startują czołowi zawodnicy z całego świata. Młodzi tarnowscy kierowcy prezentują w nich coraz lepszą formę. Tym razem Maciej Gładysz dotarł do finału kategorii Mini 60, w którym zajął szóste miejsce. Startujący w kategorii OK Junior, Marcel Kuc zapewnił sobie natomiast trzecią pozycję w finale „B”.

W punktacji generalnej najlepszej kartingowej ligi świata, Maciej i Marcel są najwyżej sklasyfikowanymi kierowcami spośród wszystkich Polaków. Maciej Gładysz zajmuje w kategorii Mini 60 jedenaste miejsce, a Marcel Kuc klasyfikowany jest w kategorii OK Junior na czternastej pozycji. Dalsze miejsca w „generalce” zajmują natomiast Kacper Szczurek (dwudziesta piąta lokata w kategorii OK) oraz Kajetan Gawron (pięćdziesiąte pierwsze miejsce w kategorii Mini 60) – wynika to z faktu, że obaj nie uczestniczyli we wszystkich rundach WSK Super Masters Series.

W przyszłym tygodniu (21-24 marca) zawodników TTSK K-Team Tarnów czeka start w kolejnych zawodach WSK Super Master Series. Wezmą udział w rywalizacji na torze w Sarno.

(sm)

Fot. fb M. Gładysz