Trudne zadanie przed żużlowcami Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trudne zadanie przed żużlowcami Unii

Po niespodziewanej, domowej porażce z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski, w czwartej kolejce Nice 1.Ligi Żużlowej, Unia Tarnów zmierzy się na wyjeździe z ROW-em Rybnik. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 14.30.

W ubiegłym roku rybniczanie zakończyli rundę zasadniczą na drugiej pozycji, z dorobkiem dziewięciu zwycięstw i pięciu porażek (oraz pięciu bonusów). W półfinale rywalizacji play-off, żużlowcy z Rybnika okazali się lepsi od Car Gwarant Startu Gniezno, na wyjeździe remisując 45-45, a na własnym torze wygrywając 52-38. W finale po bardzo wyrównanym dwumeczu ulegli natomiast ekipie Speed Car Motoru Lublin. W Rybniku zwyciężyli co prawda 52-38, ale w Lublinie przegrali 37-53. Awansu nie udało im się wywalczyć również w barażowym pojedynku z siódmą drużyną ekstraligi, Falubazem Zielona Góra. Po porażce 39-51 na torze rywala, na własnym stadionie zremisowali 45-45.

Przed obecnym sezonem, oprócz Artura Czai, który powrócił do Tarnowa, z rybnickiego zespołu odeszli także: Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils) oraz Craig Cook, Andrij Karpow oraz Lars Skupień (wszyscy Wilki Krosno). Nowymi twarzami w ekipie trenera Piotra Żyty są natomiast: Szwed Linus Sundstroem (truly.work Stal Gorzów), Rosjanin Siergiej Łogaczow (Speedway Wanda Kraków), Australijczyk Nick Morris (Stal Rzeszów) oraz Zbigniew Suchecki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski).

W pierwszym ligowym spotkaniu obecnego sezonu rybniczanie sprawili swoim kibicom niemiłą niespodziankę, przegrywając na wyjeździe 40-50 z Car Gwarant Startem Gniezno. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w rozegranym w ubiegłym tygodniu zaległym meczu drugiej kolejki, w którym przed swoją publicznością pokonali Orła Łódź 53-37. Najskuteczniejszym zawodnikiem rybnickiej drużyny był w tych meczach Australijczyk, Troy Batchelor, notując średnią 2,273 pkt. na bieg. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Kacper Woryna – 2 pkt./bieg, a trzecie Mateusz Szczepaniak – 1,909 pkt/bieg.

W zespole z Tarnowa, najlepszymi zawodnikami są Peter Ljung oraz Wiktor Kułakow, notujący średnią 2.267 pkt./bieg. Trzecią pozycję zajmuje kontuzjowany obecnie Artur Mroczka – 2.125 pkt./bieg, czwarty jest natomiast Daniel Kaczmarek – 1.867 pkt./bieg.

Składy awizowane na niedzielne spotkanie

Unia Tarnów: 1. Wiktor Kułakow, 2. Mateusz Gzyl, 3. Artur Czaja, 4. Daniel Kaczmarek, 5. Peter Ljung, 6. Mateusz Cierniak.

ROW Rybnik: 9. Troy Batchelor, 10. Siergiej Łogaczow, 11. Mateusz Szczepaniak, 12. Linus Sundstroem, 13. Kacper Woryna, 14. Robert Chmiel.