Tarnovia z okręgowym Pucharem Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnovia z okręgowym Pucharem Polski

Wczoraj na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozegrany został finałowy pojedynek Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Trofeum to trafiło w ręce piłkarzy Tarnovii, którzy wygrali 3-2 (0-0) z innym czwartoligowcem, GKS-em Drwinia.

W pierwszej połowie optyczną przewagę osiągnęli tarnowianie, nie udało im się jednak zmusić do kapitulacji bramkarza gości. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 54 min, zdobyli ją jednak nie zawodnicy Tarnovii, ale piłkarze z Drwini, na listę strzelców wpisał się wówczas Ukrainiec, Roman Stepankow. W 61 min do remisu doprowadził Mateusz Baruch, finalizując podanie Patryka Dydyka. Kolejne minuty przyniosły wymianę „ciosów”. W 64 min drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Mateusz Krokosz, pięć minut później Patryk Klich wykorzystał natomiast dogranie Łukasza Nogi i było 2-2. Decydująca o losach finału bramka padła w 81 min, gdy na listę strzelców po raz drugi tego dnia wpisał się Mateusz Baruch. Tym razem spożytkował on podanie Piotra Nowaka.

W półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarze Tarnovii w środę 29 maja zmierzą się na swoim boisku z Orłem Ryczów. Zespół ten zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli zachodniej grupy małopolskiej czwartej ligi, a w finale PP na szczeblu Małopolski Zachodniej pokonał 2-1 trzecioligową Sołę Oświęcim. W drugim półfinale zagrają: czwartoligowy Orkan Szczyrzyc i występujący klasę wyżej, Hutnik Kraków.