Srebrny i brązowy Głowacki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Srebrny i brązowy Głowacki

Dwa medale i dziesięć finałów wywalczyli pływacy tarnowskiej Unii podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zmaganiach 14-latków, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, najlepiej spisał się Patryk Głowacki.

W zmaganiach 14-latków, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, najlepiej spisał się Patryk Głowacki. Zdobył 2 medale: srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym i brązowy na 100 m st. dowolnym. Dobrze wypadli pozostali pływacy. Agnieszka Rybska: na 200 m st. motylkowym była 6, a na 100 m st. motylkowym - 7. Miejsca pozostałych tarnowian: Dawid Bałut - 7 miejsce na 100 m st. dowolnym, Bartłomiej Miś – 7 na 200 m st. grzbietowym, Mikołaj Wicełowicz na 50,100 i 200 m st. klasycznym zajął odpowiednio 12, 10 i 9 miejsca.
Niezłe wyniki tarnowianie uzyskali w sztafetach. Najbliżej medalu byli na dystansie 4x100 m st. dowolnym. Uplasowali się na 4 pozycji. W sztafetach 4x200 m st. dowolnym i 4x100 m st. zmiennym przypłynęli na 7 miejscu. Podczas imprezy zawodnicy Unii poprawiali rekordy życiowe o 3-4 sekundy. Od września ub. roku trenowani są przez trenera Andrzeja Kiełbusiewicza. Wcześniej pracowali z nimi: Małgorzata Klich i Ryszard Mróz.

W Zimowych Mistrzostwach Polski młodzików 13-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowała Maja Klich. Ustanowione przez nią rekordy życiowe nie dały jej przepustki do finału.. Najlepsze miejsce 10 uzyskała na dyst. 400 m st. dowolnym. Na 800 i 200 m st. dowolnym była zajęła 11 i 13 miejsca.

Udział młodych pływaków w zawodach był możliwy dzięki pomocy ZKS Unia Tarnów, PTK „KOLTAR” sp. z o.o. , Urzędu Miasta Tarnowa i rodziców zawodników.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski