Siedemdziesiąt bramek juniorów młodszych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedemdziesiąt bramek juniorów młodszych Pałacu

Występujące w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej zespoły MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów w pełni wykorzystały atut gry w swojej hali. Uwagę zwraca zwłaszcza skuteczność zawodników pierwszej drużyny juniorów młodszych.

W sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie doszło do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwoma zespołami juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów (trenerem pierwszego jest Marcin Janas, drugi prowadzi Szczepan Greczyński. Zgodnie z przewidywaniami przebiegał on pod dyktando pierwszej „siódemki” Pałacu, kończąc się jej wygraną 38-21 (17-10).

MKS PM MPEC I: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Igor Mróz 6, Szymon Porębski 6, Oskar Klamrzyński 5, Przemysław Mądel 5, Michał Mucha 4, Patryk Kwarciński 3, Grzegorz Piska 3, Kacper Kamysz 2, Michał Łabno 2, Filip Mróz 2, Patryk Majcher.

MKS PM MPEC II: Michał Zarzycki, Mateusz Chłopek – Jakub Sikora 5, Jakub Kociuba 3, Szymon Wajda 3, Klaudiusz Kasprzyk 2, Korneliusz Małek 2, Kamil Mruk 2, Kacper Zając 2, Kacper Bień 1, Dominik Starzyk 1.

Dzień później, szczypiorniści MKS PM MPEC I zmierzyli się na swoim boisku z Piastem Skawina. W meczu tym padł niezwykle rzadko spotykany wynik, podopieczni trenera Marcina Janasa rozgromili bowiem rywali 70-20 (30-7). Przy tej liczbie trafień sędzia sekretarz musiał użyć dwóch protokołów (pierwszy skończył się przy wyniku 67-18), a najskuteczniejszy strzelec tarnowskiej „siódemki”, Patryk Majcher zdobył tylko jedną bramkę mniej niż cały zespół ze Skawiny. W 5 min tarnowianie prowadzili 5-0, sześć minut później było 10-1, w 18 min notowano wynik 15-4, a na niespełna minutę przed końcem pierwszej połowy na tablicy pojawił się rezultat 28-6. Po czterech minutach gry po przerwie tarnowianie prowadzili 35-9, kolejne pięć minut wygrali 10-0, doprowadzając w 39 min do stanu 45-9. Czterdziestobramkową przewagę osiągnęli w 45 min (50-10), a różnicą 50 bramek po raz pierwszy prowadzili na minutę przed zakończeniem spotkania (68-18).

MKS PM MPEC I: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Patryk Majcher 19, Michał Mucha 11, Oskar Klamrzyński 8, Patryk Kwarciński 7, Przemysław Mądel 7, Igor Mróz 6, Kacper Kamysz 5, Grzegorz Piska 3, Szymon Porębski 3, Filip Mróz 1, Michał Łabno.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miały także młodziczki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, które w domowym spotkaniu zmierzyły się z UKS Olimpia Nowy Sącz. W 4 min podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc prowadziły tylko 3-2, dziesięć minut później po akcji Magdaleny Leśniak było już 13-2 (po pięć bramek miały już w tym momencie w dorobku Monika Kopciuch i Katarzyna Różycka). Do przerwy tarnowianki trafiły jeszcze siedmiokrotnie przy jednym celnym rzucie rywalek, stąd też do szatni oba zespoły zeszły przy siedemnastobramkowym prowadzeniu Pałacu. Po zmianie stron gospodynie nie były już aż tak skuteczne, cały czas powiększały jednak dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 32-7 (20-3). Warto przy tym podkreślić, że między słupkami tarnowskiej bramki z konieczności stała, ucząca się dopiero gry na pozycji bramkarki, zawodniczka z pola, Gabriela Janas.

MKS PM MPEC: Gabriela Janas – Katarzyna Różycka 9, Monika Kopciuch 5, Magdalena Leśniak 5, Martyna Adamczyk 4, Olivia Bajgier 3, Natalia Nowak 2, Maja Gawlik 1, Natalia Hajzler 1, Julia Iwaniec 1, Julia Wajda 1, Aleksandra Czapla, Weronika Klich, Aleksandra Leśniak.

Komplet punktów wywalczył również trenowany przez Macieja Gubernata zespół młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, który zagrał u siebie z PMOS Chrzanów. Początek spotkania przebiegał pod znakiem wyrównanej gry. W początkowych minutach cały czas na prowadzeniu byli tarnowianie lub na tablicy widniał wynik remisowy. Jeszcze w 13 min Pałac wygrywał tylko 9-8. Dwa trafienia Jakuba Kociuby oraz bramka Konrada Wątroby pozwoliły jednak tarnowianom na doprowadzenie w 19 min do wyniku 12-8. Skuteczna gra tego duetu w dalszych minutach spowodowała natomiast, że do przerwy Pałac prowadził różnicą sześciu trafień. Drugą połowę rozpoczęli tarnowianie od mocnego uderzenia. W 30 min po rzucie Sebastiana Kuli prowadzili już 23-12, osiem minut później Konrad Wątroba powiększył natomiast przewagę MKS PM MPEC do trzynastu bramek (27-14). Na trzy minuty przed końcem Pałac wygrywał 32-20, ostatecznie zwyciężając 32-23 (18-12).

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki – Kacper Wątroba 9, Korneliusz Małek 8, Jakub Kociuba 7, Maciej Gwóźdź 3, Szymon Dutka 2, Kacper Bień 2, Sebastian Kula 1, Maksymilian Bieś, Kamil Gromadzki, Dominik Jac, Michał Mucha, Radosław Musiał, Kacper Rybicki, Maciej Woliński.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski