Porażka po wyrównanym meczu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka po wyrównanym meczu

Rozpoczęła się finałowa faza rozgrywek w prowadzonej przez Śląski Związek Koszykówki, grupie drugiej ligi kobiet. W inauguracyjnym spotkaniu finału „A” (o miejsca 1-8), koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów przegrały na swoim boisku 93-95 (24-33, 20-20, 26-19, 23-23) z AZS UŚ Katowice.

Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszły „akademiczki”, które w 2 min po rzucie Julii Kluziak prowadziły 9-0. W odpowiedzi na trafienie Kingi Wilk, katowiczanki zdobyły kolejne cztery punkty i w 3 min wygrywały 13-2. Dwie minuty później, po „trójkach” Pauliny Liszki i Kingi Wilk oraz akcji Aliny Kłosowicz na tablicy pojawił się wynik 10-14, ale dwie minuty później było już 22-10 dla drużyny z Katowic. W 8 min przyjezdne prowadziły 26-14, siedem punktów Kingi Wilk oraz wykorzystane przez Klaudię Stachurę rzuty wolne, pozwoliły jednak koszykarkom MKS PM „Be ComplEat” na zmniejszenie strat do pięciu punktów (23-28 w 9 min). W końcówce pierwszej kwarty, katowiczanki zdobyły cztery punkty z rzędu, kończąc tę odsłonę z dziewięciopunktową przewagą.

W 13 min po dwóch trafieniach Agnieszki Pułról, wzrosła ona do jedenastu „oczek” (26-37). Dwie minuty później po rzucie za trzy punkty Pauliny Liszki było 33-41, ale na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy ekipa ze Śląska wygrywała 52-35. Skuteczna gra podopiecznych trenera Pawła Michalika w końcówce drugiej kwarty, spowodowała, że ta część spotkania zakończyła się remisowo, a do przerwy tarnowianki przegrywały 44-53.

Początek trzeciej kwarty był wręcz wymarzony dla ekipy MKS PM „Be ComplEat”. Trafienia duetu: Paulina Liszka (7 pkt.) – Michalina Gołębiowska (5 pkt.) wyprowadziły w 23 min nasz zespół na prowadzenie 56-53. W dalszych fragmentach trzeciej kwarty na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna, ostatecznie po „trójce” Kamili Wiewiórki, po trzydziestu minutach 72-70 prowadziły katowiczanki.

W ostatniej części meczu, na boisku również trwała wyrównana walka. W początkowych jej minutach, ofensywną grę Pałacu trzymała Magdalena Kuraś, zdobywając pierwsze siedem punktów dla gospodyń. W 35 min po jej akcji MKS PM „Be ComplEat” prowadził 78-77, dwie minuty później kolejne punkty tej zawodniczki doprowadziły do remisu 82-82. W odpowiedzi pięć punktów zdobyła jednak Paulina Krakowczyk i w 39 min tarnowianki przegrywały 82-87. Chwilę później było 85-91 i mimo, że po rzucie za trzy punkty Kingi Wilk na tablicy pojawił się wynik 89-91, to strat tych tarnowiankom nie udało się już odrobić.

MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”: Paulina Liszka 33 (4x3), Kinga Wilk 17 (2x3), Magdalena Kuraś 13 (1x3), Julia Świętochowska 7 (1x3), Michalina Gołębiowska 6 (1x3), Alina Kłosowicz 5, Klaudia Stachura 5, Natalia Malaga 4, Sylwia Siedlik 2, Julia Węglarz 1, Oliwia Węglarz 0, Weronika Węglarz 0.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski