Piłkarze wracają na ligowe boiska - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze wracają na ligowe boiska

Po zimowej przerwie do ligowej rywalizacji powracają piłkarskie zespoły z Tarnowa. Kibice w naszym mieście z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Podczas pierwszego w tym roku piłkarskiego weekendu, w Tarnowie rozegranych zostanie bowiem aż pięć pojedynków o punkty.

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii, w niedzielę o godz. 15 zagrają na swoim boisku z Golem Częstochowa. Ekipa ta na półmetku rozgrywek klasyfikowana jest na dziewiątej pozycji, czyli o cztery miejsca niżej od naszego zespołu. Pierwszy w tym sezonie mecz między „jedenastkami” z Częstochowy i Tarnowa zakończył się remisem 1-1.

W czwartej lidze mężczyzn, wiosna rozpocznie się od meczu „na szczycie”. W sobotę o godz. 11 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach dojdzie bowiem do konfrontacji drugiej po rundzie jesiennej Unii Tarnów z liderem, Popradem Muszyna. Drużyny te dzieli pięć punktów, a ich jesienny pojedynek przyniósł wygraną 1-0 Popradu. Drugiego naszego czwartoligowca, Tarnovię w sobotę o godz. 14 czeka wyjazdowa konfrontacja z Okocimskim Brzesko. Po pierwszej rundzie, Okocimski klasyfikowany jest o pięć pozycji wyżej od Tarnovii. Tarnowianie mają jednak tylko trzy „oczka” straty do ekipy z Brzeska, którą w pierwszej rundzie pokonali 1-0.

Tarnowski Metal zainauguruje rewanżową rundę spotkań klasy okręgowej domowym meczem z sąsiadem z tabeli, Polanem Żabno (sobota, godz. 15.30). Tarnowianie na półmetku rozgrywek zajmują w tabeli piątą pozycję, mająca w dorobku o cztery punkty mniej drużyna z Żabna klasyfikowana jest natomiast na szóstym miejscu. Pierwszy w tym sezonie mecz pomiędzy Metalem i Polanem zakończył się remisem 1-1.

Na własnych boiskach rozpoczną wiosenne potyczki także obie tarnowskie drużyny występujące w klasie „B”. Błękitni 1947 Tarnów zagrają z Więckovią Więckowice. Trzecia aktualnie w tabeli drużyna z Tarnowa ma na półmetku o dwadzieścia punktów więcej od zajmującej dwunastą pozycję Więckovii, którą jesienią pokonała 5-3. Iskra Tarnów zmierzy się natomiast z zespołem Wierzchosławice-Ostrów. W tabeli drużyny te dzielą trzy miejsca (Iskra jest piąta, jej rywal drugi), przy czym tarnowianie mają tylko o trzy punkty mniej od przeciwnika. W pierwszej rundzie Iskra przegrała 0-2. Oba mecze naszych B-klasowców rozegrane zostaną w niedzielę o godz. 11.