Piłkarze ręczni SPR PWSZ zagrają w Legionowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ zagrają w Legionowie

W trzeciej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo grupy „C” pierwszej ligi mężczyzn, „siódemka” SPR PWSZ Tarnów zmierzy się na wyjeździe z występującym w poprzednim sezonie w PGNiG Superlidze, KPR Legionowo. Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.

Drużyna z Mazowsza klasyfikowana jest obecnie na szóstej pozycji, mając w dorobku – przy zaległym spotkaniu z Orlenem Wisłą II Płock – osiemnaście punktów, czyli dokładnie o połowę mniej od ekipy SPR PWSZ Tarnów. W dwunastu spotkaniach szczypiorniści z Legionowa odnieśli sześć zwycięstw, tyle samo razy schodzili też z boiska pokonani.

W swojej hali, drużyna KPR Legionowo nie zwykła raczej w tym sezonie tracić punktów. Z czterech rozegranych w niej spotkań przegrała tylko jedno, w szóstej kolejce ulegając 25-26 (10-11) Padwie Zamość. W pozostałych domowych meczach, szczypiorniści z Legionowa pokonali 32-23 KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, wygrali 28-26 z MTS Chrzanów oraz zwyciężyli 30-25 Uniwersytet Radom. W jedynym spotkaniu rundy rewanżowej legionowianie przegrali natomiast na wyjeździe 30-32 z „siódemką” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W pierwszym w tym sezonie pojedynku SPR PWSZ Tarnów i KPR Legionowo, rozegranym w pierwszą sobotę października ubiegłego roku w hali tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, górą byli gospodarze. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora wygrali wówczas 31-27 (17-14). Najskuteczniejszymi zawodnikami w tarnowskiej drużynie byli: Łukasz Nowak i Marcin Wajda, zdobywając po 5 bramek. Po cztery celne rzuty zaliczyli natomiast: Michał Chodara, niegrający już w Tarnowie Daniel Dutka oraz Kacper Lazarowicz.

Najskuteczniejszym strzelcem KPR Legionowo jest 22-letni skrzydłowy Michał Grabowski, który z dorobkiem 66 bramek zamyka pierwszą dziesiątkę klasyfikacji najlepszych strzelców grupy „C”. Niewiele pod względem liczby celnych strzałów ustępuje mu 32-letni rozgrywający Michał Prątnicki – 65 trafień (w jedenastu meczach), a trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmują wspólnie dwaj inni rozgrywający: trzydziestotrzyletni Kamil Ciok i o dziesięć lat od niego młodszy Filip Fąfara – po 44 bramki (obaj w jedenastu pojedynkach).

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ

93 – Daniel Dutka