Pięć meczów – pięć pewnych wygranych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pięć meczów – pięć pewnych wygranych

Miniony weekend był bardzo udany dla grających przed swoimi kibicami młodych piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Komplet punktów zdobyła zarówno „siódemka” juniorów, jak i obie drużyny występujące w klasie chłopców.

Na zakończenie rozgrywek małopolskiej ligi juniorów, piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzyli się w swojej hali z MOSiR Bochnia. Tarnowianie, którzy już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze, wygrali 38-20 (21-8), kończąc ligowe potyczki z dorobkiem dwunastu wygranych i dwóch porażek. Jedyny remis notowano w 1 min, gdy po rzucie Kacpra Cąbera na tablicy pojawił się wynik 1-1. W 8 min po akcji Oskara Klamrzyńskiego podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha prowadzili już 7-1. Między 11 a 14 minutą gospodarze rzucili cztery bramki nie tracąc żadnej i Jakub Basierak wyprowadził ich na prowadzenie 13-4. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy, szczypiorniści Pałacu systematycznie powiększali dzielący ich od rywali dystans, schodząc na przerwę z przewagą trzynastu trafień.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie i trafieniach Andrzeja Wicherka oraz Maksymiliana Grzesika, Pałac wygrywał 23-8. W 37 min goście zmniejszyli co prawda straty do dwunastu bramek (25-13), ale w 44 min po akcji Konrada Sanka przegrywali 15-31. Na dziewięć minut przed końcem spotkania, po dwóch z rzędu bramkach Macieja Wody, Pałac prowadził 32-18, końcówkę spotkania tarnowianie wygrali natomiast 6-2, zwyciężając ostatecznie różnicą osiemnastu trafień.

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Jakub Hołda – Andrzej Wicherek 7, Maksymilian Grzesik 5, Konrad Sanek 5, Mateusz Wojdan 4, Oskar Klamrzyński 3, Jakub Kuta 3, Igor Mróz 3, Przemysław Mądel 2, Szymon Porębski 2, Jakub Basierak 1, Patryk Kwarciński 1, Filip Mądel 1, Mateusz Porębski 1, Piotr Ślęczkowski.

„Siódemki” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występujące w rozgrywkach chłopców także rywalizowały w zawodach rozegranych w hali Szkoły Podstawowej nr 23. W turnieju kończącym pierwszą rundę, tarnowskie zespoły odniosły w konfrontacjach z rówieśnikami z Bochni cztery zwycięstwa. Trenowana przez Tomasza Ciapałę pierwsza drużyna Pałacu pokonała MOSiR I Bochnia 23-10 (13-4) oraz MOSiR II Bochnia 27-7 (15-4). Drugi zespół MKS PM MPEC, którego szkoleniowcem jest Paweł Pecka, wygrał natomiast 28-6 (16-4) z MOSiR II oraz 17-11 (11-6) z MOSiR I. Na półmetku rozgrywek, pierwsza „siódemka” MKS PM MPEC z kompletem zwycięstw przewodzi całej stawce, natomiast druga drużyna Pałacu klasyfikowana jest na czwartym miejscu.

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski – Paweł Chłopek 16, Dawid Chudyka 9, Igor Bielko 8, Mateusz Śmieszek 5, Maciej Pal 4, Jakub Solarz 4, Mateusz Cytawa 1, Jakub Marzec 1, Sebastian Nowak 1, Wiktor Pudło 1, Damian Grudniewicz, Jakub Maślanka, Cyprian Więch.

MKS PM MPEC II: Michał Stec – Jakub Firlej 13, Tomasz Ziaja 10, Filip Klucznik 8, Mikołaj Denisiuk 6, Kacper Golec 5, Krystian Bielecki 1, Kacper Jeż 1, Konrad Klucznik, Kacper Marszołek.