Ósme miejsce Tarnovii w Białymstoku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ósme miejsce Tarnovii w Białymstoku

Futsalistki Tarnovii rywalizowały podczas weekendu w rozgrywanym w Białymstoku finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 16. W gronie dwunastu startujących tam drużyn, tarnowianki sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji.

W wyniku losowania, Tarnovia trafiła do grupy „D”, w której za przeciwników miała ekipy UKS Ząbkovia Ząbki i Bielawianki Bielawa. W pierwszym meczu grupowym nasze młode futsalistki zmierzyły się z drużyną z Ząbek, przegrywając z późniejszymi wicemistrzyniami 1-3 (1-2) – jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła Emilia Bochenek.

Konfrontacja z Bielawianką rozpoczęła się bardzo dobrze dla Tarnovii, która po strzałach Aleksandry Skrzyniarz i Natalii Wzorek, w 7 min prowadziła 2-0. Rywalki jeszcze przed przerwą zmniejszyły straty do jednej bramki, a w drugiej połowie doprowadziły do wyrównania. W 19 min na ponowne prowadzenie wyprowadziła Tarnovię w ostatniej minucie Gabriela Krawczyk, nie oznaczało to jednak końca emocji. Na sekundę przed końcem bielawianki wykonywały bowiem przedłużony rzut karny (remis w tym spotkaniu dawał im awans, gdyż przegrały z UKS Ząbkovia 3-4), obroniony przez Wiktorię Neglarską.

W ćwierćfinale tarnowianki wpadły na broniącą tytułu ekipę MUKS Praga Warszawa (warszawianki obroniły tytuł, pokonując w finale 3-1 drużynę z Ząbek), po dwóch trafieniach Natalii Wzorek i strzale Eweliny Bojdo, przegrywając 3-5 (1-4).

W pierwszym pojedynku o lokaty 5-8, Tarnovia przegrała 0-4 (0-2) z Włókniarzem Białystok, w ostatnim finałowym występie uległa natomiast 1-6 (1-2) Stomilankom Olsztyn. W tym drugim meczu bramkę dla naszej ekipy strzeliła Daria Nowak.

Tarnovia: Wiktoria Neglarska - Ewelina Bojdo, Emilia Bochenek, Aniela Drwal, Justyna Galus, Gabriela Krawczyk, Daria Nowak, Natalia Wzorek.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski