Nieudany początek i przegrana końcówka koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nieudany początek i przegrana końcówka koszykarzy

W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w Tarnowskich Górach z tamtejszym KKS. Niestety, ekipie trenera Jarosława Mosio nie udał się rewanż za czteropunktową porażkę z pierwszej rundy i po zaciętym spotkaniu przegrała 69-77 (13-22, 22-14, 21-17, 13-24).

Zdecydowanie lepiej weszli w ten pojedynek gospodarze, którzy objęli prowadzenie 13-0. Na pierwsze punkty dla MUKS 1811 Unii czekać trzeba było do końca 6 min, kiedy to do kosza trafił Łukasz Wardziński. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty, gospodarze wygrywali 17-5, ale dzięki „trójce” Łukasza Kasperca oraz dwóm trafieniom Tomasza Bryzka, w ostatniej minucie tej odsłony na tablicy pojawił się wynik 19-13. Ostatnie w tej odsłonie słowo należało jednak do Artura Sapińskiego, który trafiając za trzy punkty, powiększył prowadzenie KKS do dziewięciu „oczek”.

Po niespełna minucie gry w drugiej kwarcie było 26-13, seria „trójek” w wykonaniu Łukasza Kasperca (dwie) i Michała Skowrona pozwoliła jednak tarnowianom na doprowadzenie w 14 min do rezultatu 26-22. Dwie minuty później gospodarze prowadzili 30-24. Dwa rzuty osobiste wykorzystał jednak Kamil Jewuła, pięć z rzędu punktów zdobył Mateusz Piska i na początku 18 min tarnowianie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie (31-30). Końcówka pierwszej połowy miała wyrównany przebieg i na przerwę oba zespoły zeszły przy jednopunktowym prowadzeniu miejscowych (36-35).

Po celnych rzutach wolnych Grzegorza Zadęckiego w 21 min było 38-35, akcja Tomasza Palmowskiego oraz dwa trzypunktowe rzuty Mateusza Piski spowodowały natomiast że dwie minuty później to zespół trenera Jarosława Mosio prowadził 43-38. W rewanżu dwukrotnie zza linii 6.75 m trafili wprawdzie koszykarze z Tarnowskich Gór (44-43 w 24 min), ale w 26 min po kolejnej „trójce” Mateusza Piski było 48-44 dla MUKS 1811 Unii. Dalsze minuty trzeciej kwarty przebiegały już pod znakiem gry kosz za kosz i po zakończeniu tej odsłony nasz zespół prowadził 56-53.

Na doprowadzenie do kolejnego remisu gospodarze potrzebowali niespełna minuty (56-56 w 31 min), ale na początku 33 min po rzucie za trzy punkty Łukasza Kasperca było 60-56 dla gości. Jeszcze na trzy minuty przed końcem, po dwóch rzutach wolnych Łukasza Wardzińskiego, tarnowianie prowadzili 64-63, a pół minuty później Jacek Sulowski doprowadził do stanu 66-66. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy zdobyli sześć punktów z rzędu i na 46 sekund przed zakończeniem spotkania po „trójce” Szymona Podgórskiego wygrywali 72-66. Tomasz Bryzek zmniejszył jeszcze straty MUKS 1811 Unii do czterech punktów (73-69), trafienia Grzegorza Zadęckiego i Adama Wilkina przypieczętowały jednak wygraną zespołu z Tarnowskich Gór.

MUKS 1811 Unia: Mateusz Piska 14, Łukasz Kasperzec 13, Tomasz Palmowski 12, Tomasz Bryzek 8, Łukasz Wardziński 8, Michał Skowron 5, Kamil Jewuła 4, Jacek Sulowski 3, Michał Kaliński 2, Dominik Niemczura 0.