Leś Team Brzesko zwyciężył w Pucharze Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Leś Team Brzesko zwyciężył w Pucharze Tarnowa

Leś Team Brzesko triumfował w rozegranym w sobotę w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji XII Pucharze Tarnowa w futsalu. Futsaliści z Brzeska obronili tym sam tytuł wywalczony w poprzedniej edycji tych rozgrywek. Turniej odbywał się pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.

W sobotnich zawodach uczestniczyło dziesięć drużyn. W pierwszej fazie podzielone one zostały na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym. W grupie „A” triumfował Leś Team Brzesko, jedyne punkty tracąc po bezbramkowym remisie z Rock N’ Roll Tarnów. Z drugiego miejsca awans do półfinałów wywalczyła natomiast – z trzema wygranymi i porażką z ekipą z Brzeska – Westovia Okna Pawłowski. Rywalizacja w grupie „B” zakończyła się sukcesem lidera Tarnowskiej Ligi Futsalu, drużyny Zakładów Mechanicznych, która odniosła trzy zwycięstwa i bezbramkowo zremisowała z Gryfem Borzęcin. O drugim miejscu w tej grupie zadecydował natomiast ostatni mecz, w którym zmierzyły się Gryf oraz Sportmossimo.pl Grabówka. Zakończył się on wynikiem bezbramkowym, dzięki czemu do półfinału awansowali – z dorobkiem siedmiu punktów – tarnowianie.

W pierwszym półfinale Leś Team Brzesko po dwóch trafieniach Mateusza Wawryki i strzale Przemysława Burego pokonał 3-2 Sportmossimo.pl Grabówka (obie bramki dla tarnowian zdobył Adrian Pasek). Drugi półfinał przyniósł rywalizację dwóch tarnowskich drużyn: Westovii Okna Pawłowski i Zakładów Mechanicznych. W regulaminowym czasie po strzałach Artura Aksamita i Adriana Ślęzaka zakończyła się ona wynikiem 1-1, rzuty karne lepiej wykonywali jednak zawodnicy Zakładów Mechanicznych (7-6) i to oni awansowali do finału.

Spotkanie o trzecie miejsce zostało zdominowane przez Kamila Pawlaka. Zdobył on wszystkie cztery bramki dla Westovii Okna Pawłowski, która pokonała 4-1 Sportmossimo.pl Grabówka (autorem honorowego trafienia dla pokonanych był Kamil Kużdżał).

Finałowa wymiana „ciosów” zakończyła się sukcesem Leś Team Brzesko, który pokonał 5-3 Zakłady Mechaniczne. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Filip Wójcik, na listę strzelców wpisali się także Mateusz Wawryka, Sergiusz Kostecki oraz Przemysław Bury. Dla zespołu z Tarnowa trafiali natomiast Dominik Cabała 2 i Dawid Sojda.

„Królem” strzelców turnieju został Kamil Pawlak z Westovii Okna Pawłowski Tarnów – 7 bramek. Najlepszym bramkarzem uznano natomiast Krzysztofa Szubę z Leś Team Brzesko.

Szczegółowe wyniki turnieju i składy drużyn dostępne są TUTAJ.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ