Kolejka niewykorzystanych szans - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejka niewykorzystanych szans

Rozpoczęła się rewanżowa runda spotkań ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. W dziesiątej kolejce rozegrano tylko trzy mecze, spotkania Zakłady Mechaniczne – Biała Gwiazda oraz Lumaro Elbud – Westovia Okna Pawłowski zostały bowiem przełożone. Kibice przybyli do hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nie byli jednak poszkodowani, gdyż w zamian za to obejrzeli spotkanie zaległe i pojedynek rozegrany awansem.

Wobec absencji Zakładów Mechanicznych przed szansą na objęcie przodownictwa stanął Gryf Borzęcin. Pojedynek z Topicarem Auto Części zakończył się jednak dwubramkową porażką wicelidera, któremu najmocniej we znaki dał się zdobywca dwóch bramek, Łukasz Noga.

Szansy na powrót do czołowej trójki nie wykorzystała także Westovia Okna Pawłowski. W pojedynku z Kasil Steel była ona faworytem, tymczasem do przerwy przegrywała 0-6. Po zmianie stron, trafienia Przemysława Burego i Damiana Wolańskiego pozwoliły „Żabkom” na zmniejszenie strat do jednej bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak wygraną beniaminka, w którego szeregach brylowali Andrzej Krakowski i Marcin Myjkowski.

W drugim meczu z udziałem Kasil Steel też padło ponad dziesięć bramek. Konfrontacja z Grupą Azoty PROREM miała nieco podobny przebieg do tej z Westovią Okna Pawłowski, z tym, że w roli goniącego wystąpili tym razem futsaliści Kasil Steel. Tak jak we wcześniejszym meczu nie udało im się odrobić strat – choć z wyniku 1-6 doprowadzili do stanu 4-6 – i zeszli z boiska pokonani.

Dwa mecze rozegrała w niedzielę również ekipa Pchelkowsky/Edumocni – oba zakończyły się jej porażkami. W spotkaniu otwierającym kolejkę przegrała z Sportmossimo.pl Grabówka, w zaległym meczu musiała natomiast uznać wyższość Białej Gwiazdy, dla której wszystkie cztery bramki zdobył Łukasz Czerkies. Dla Białej Gwiazdy była to pierwsza wygrana w sezonie, która pozwoliła jej awansować na przedostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki

Sportmossimo.pl Grabówka – Pchelkowsky/Edumocni 2-1 (Maciej Aleksander, Dawid Iwaniec – Krzysztof Stachowiak)

Kasil Steel – Westovia Okna Pawłowski 9-6 (Andrzej Krakowski 4, Marcin Myjkowski 3, Karol Dziża, Artur Mikrut – Dawid Wolański 3, Przemysław Bury 3)

Pchelkowsky/Edumocni – Biała Gwiazda 2-4 (Tomasz Szalecki 2 – Łukasz Czerkies 4)