Dwa zwycięstwa i dwie porażki pod koszem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa i dwie porażki pod koszem

Ze zmiennym szczęściem walczyły podczas weekendu koszykarskie drużyny z Tarnowa, rywalizujące w rozgrywkach młodzieżowych. Zwycięstwa odniosły ekipy kadetów i chłopców MUKS 1811 Unii, pokonane z boiska zeszły natomiast drużyny juniorów MUKS 1811 Unii oraz młodziczek MKS Pałac Młodzieży.

W meczu dwunastej kolejki, juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w Tarnowie z pierwszym zespołem UKS Regis Wieliczka. Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gości, którzy po dziesięciu minutach prowadzili różnicą ośmiu „oczek”. W drugiej części meczu, podopieczni trenera Łukasza Wardzińskiego z nawiązką odrobili te straty, schodząc do szatni przy korzystnym dla siebie wyniku 42-40. Po zmianie stron gospodarzom zabrakło skuteczności, szczególnie widoczne było to w trzeciej kwarcie, w której zdobyli tylko trzynaście punktów. Po trzydziestu minutach tarnowianie przegrywali 55-60 i strat tych nie udało im się już zniwelować. Ostatnia „ćwiartka” miała wprawdzie wyrównany przebieg, ale mecz zakończył się porażką MUKS 1811 Unii 74-80 (17-25, 25-15, 13-20, 19-20).

MUKS 1811 Unia: Kamil Jewuła 20, Kamil Kucharski 9, Mateusz Pochroń 8, Bartłomiej Kras 7, Kamil Górecki 6, Grzegorz Idziak 6, Andrzej Schabowski 6, Mikołaj Ciesielski 4, Adrian Kloch 4, Michał Moskal 4, Adrian Boduch 0, Kacper Maniawski 0.

Do rozstrzygnięcia losów rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach pojedynku MUKS 1811 Unia Tarnów – MKS Gorlice w kategorii kadetów „A”, potrzebna była dogrywka. W regulaminowym czasie mecz zakończył się bowiem wynikiem 75-75. Pierwsza kwarta zapowiadała wygraną podopiecznych trenera Michała Skowrona, którzy po jej zakończeniu mieli o osiem punktów więcej od rywali. Po krótkiej przerwie sytuacja na boisku uległa jednak diametralnej zmianie i do przerwy było 48-42 dla ekipy z Gorlic. Po wyrównanej trzeciej kwarcie, do ostatniej części meczu oba zespoły przystąpiły przy wyniku 64-57 dla gorliczan. Koszykarze MUKS 1811 Unii zdołali jednak doprowadzić do remisu, a w dodatkowych pięciu minutach byli wyraźnie skuteczniejsi od gości i spotkanie zakończyło się ich wygraną 90-81 (25-17, 17-31, 15-16, 18-11, 15-6).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Ciesielski 29, Grzegorz Idziak 27, Kacper Maniawski 14, Jakub Łazarz 11, Adrian Boduch 7, Dominik Machala 2, Adrian Barnaś 0, Krzysztof Idziak 0, Michał Knapik 0, Dominik Podraza 0, Adrian Szumlański 0.

Pierwszej w tym sezonie porażki doznały młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które w hali przy ul. Gumniskiej nie sprostały innej niepokonanej drużynie, Wiśle Kraków. O przegranej zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka przesądziła głównie pierwsza połowa, po której koszykarki z Krakowa prowadziły 40-21. Druga część meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Obie kwarty zakończyły się zwycięstwami tarnowianek, były to jednak wygrane nieznaczne i koszykarki Pałacu musiały pogodzić się z porażką 61-76 (11-17, 10-23, 22-21, 18-15).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Wajda 13, Nikola Biernat 11, Karolina Korcyl 10, Sylwia Słowik 8, Ada Klaper 7, Wiktoria Zabawa 6, Emilia Wawrzon 4, Inga Hebda 2, Maja Buś 0, Aleksandra Kopacz 0, Natalia Turek 0, Emilia Więcek 0.

Powody do radości mieli natomiast młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, rywalizujący w klasie chłopców. Ekipa trenera Dominika Niemczury w pełni wykorzystała atut gry we własnej hali, pewnie pokonując Cracovię. Wszystkie cztery kwarty niedzielnego pojedynku zakończyły się wygranymi gospodarzy. Już do przerwy tarnowianie prowadzili różnicą ponad dwudziestu punktów (43-21), aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć 95-50 (19-11, 24-10, 20-14, 32-15).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 28, Wojciech Gancarz 26, Filip Kawa 6, Jakub Kocan 6, Aleksander Krukar 6, Daniel Sikora 6, Szymon Kubaka 4, Adam Nowakowski 4, Mikołaj Ochwat 4, Kacper Maziarz 3, Nikodem Badełek 2, Jakub Karwat 0.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski