Dobry start pływaków Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dobry start pływaków Unii

13 medali zdobyli pływacy tarnowskiej „Unii” a zarazem uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Sportowych podczas zawodów pływackich o Puchar Burmistrza Myślenic. W imprezie startowało 325 dziewcząt i chłopców w wieku 10-12 lat z 19 klubów Małopolski.

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowali się zawodnicy tarnowskiej „Unii”. Podopieczni trenerów Anny Jasiak i Ryszarda Mroza z zawodów wrócili z 2 złotymi, 7 srebrnymi i 4 brązowymi krążkami. Wśród zawodników 12-letnich Magdalena Samulik zdobyła srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym a Krzysztof Misterka zajął 4 miejsce (50 m st. dow). 11-letnia Żaklina Kozioł wywalczyła dwa medale: srebrny na (50 m st. dow) i brązowy na (50 m st. grzbietowym).
Dwa złote krążki zdobył Miłosz Jarmuła w wyścigach (50 m st. dow i grzbietowym). Srebrny i brązowy krążki przypadły Agnieszce Grabczyńskiej (50 m st. klasycznym i dow), dwa srebra wywalczył Grzegorz Piwowarski (50 m st. dow i grzbietowym). Kolejne medale zdobyli: Norbert Kornaus –srebro (50 m st. klasy.), Adrian Szwed – brąz (50 m st. grzbiet), A.Grabczyńska, Sara Tutuncu, Natalia Klaper i Żaklina Kozioł, G.Piwowarski, A.Szwed, M.Jarmuła i N.Kornaus – sztafety 4x50 m st. zmiennym. Na wyróżnienie zasłużyła także Ewa Chmielewska, która na 50 m st. dowolnym ustanowiła rekord życiowy.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski