Derby Małopolski dla SPR PWSZ Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby Małopolski dla SPR PWSZ Tarnów

W przedostatniej kolejce spotkań, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się w Chrzanowie z tamtejszym MTS-em. Derby Małopolski zakończyły się wynikiem 18-17 (9-6) dla naszej „siódemki”, która tym samym zachowała pierwsze miejsce w tabeli. Decydującą o wygranej tarnowian bramkę zdobył na dziesięć sekund przed końcem, najskuteczniejszy na boisku, Łukasz Szatko.

Pierwszą bramkę zdobył w 4 min Marcin Skoczylas. Chwilę później do remisu doprowadził Łukasz Szatko, ale na kolejną bramkę czekać trzeba było aż do 11 minuty, kiedy między słupki ponownie trafił Marcin Skoczylas. Trzy minuty później gospodarze prowadzili 3-2. Kolejne minuty przebiegały jednak pod dyktando ekipy trenera Ryszarda Tabora. Dwie bramki zdobył Łukasz Szatko, po jednym trafieniu dołożyli Albert Sanek oraz Emilian Jewuła i w 22 min tarnowianie wygrywali 6-3. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po akcji Krzysztofa Mogielnickiego było nawet 9-5, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową wygraną SPR PWSZ.

Po trzech minutach gry po przerwie, przewaga naszego zespołu stopniała do jednej tylko bramki (8-9), a w 35 min było 9-10. W kolejnych minutach trafili Łukasz Szatko oraz Albert Sanek i w 38 min nasza „siódemka” prowadziła 12-9. Na kolejną bramkę kibice czekali osiem minut, kiedy między słupki trafił Jakub Kowalik (9-13 w 46 min). Na osiem minut przed końcem tarnowianie wygrywali jeszcze 15-12, w 56 min Paweł Stroiński znów zmniejszył jednak straty MTS-u do jednej zaledwie bramki (14-15). W 59 min po drugiej z rzędu bramce Krzysztofa Mogielnickiego było 17-15 dla SPR PWSZ, akcje Marcina Skoczylasa i Jakuba Bogacza, spowodowały jednak, że na 25 sekund przed końcem na tablicy pojawił się wynik 17-17. Tarnowianie błyskawicznie odzyskali jednak prowadzenie za sprawą Łukasza Szatki, dla którego było to siódme już tego dnia trafienie. Do końca meczu pozostawało wtedy dziesięć sekund. Po szybkim wznowieniu między słupki trafił Marcin Skoczylas, trafienie to nie zostało jednak uznane, gdyż chwilę wcześniej o czas poprosił chrzanowski trener, Rafał Bugajski. Kolejna próba doświadczonego rozgrywającego MTS-u nie przyniosła już efektu bramkowego i mecz zakończył się wygraną naszej drużyny.

SPR PWSZ: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń – Łukasz Szatko 7, Krzysztof Mogielnicki 3, Albert Sanek 3, Emilian Jewuła 2, Jakub Kowalik 2, Bartosz Niemiec 1, Michał Chodara, Kacper Pawłowski, Marcin Wajda, Mateusz Wojdan.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski