Arkadiusz Dziarmaga brązowym medalistą AMP

Z brązowym medalem powrócił Arkadiusz Dziarmaga z rozegranych w Pile, Akademickich Mistrzostw Polski w judo. Student administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wywalczył go w najliczniej obsadzonej – 47 startujących – kategorii 81 kg.

W wadze tej o tytuł rywalizowało pięciu medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców oraz juniorów. Trenujący na co dzień w Błękitnych-MPEC Tarnów, Arkadiusz Dziarmaga w pierwszej rundzie miał wolny los, w inauguracyjnej walce pokonał natomiast Karola Szeszyckiego z Politechniki Poznańskiej. W kolejnych pojedynkach w swojej „ćwiartce”, klubowy podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego zwyciężył Kacpra Wilka z gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Pawła Radgowskiego z Politechniki Białostockiej.

Te trzy wygrane dały mu awans do półfinału, w którym nasz reprezentant przegrał przed czasem z Bartoszem Ponichterą z Uniwersytetu Łódzkiego. W walce o brązowy medal, Arkadiusz Dziarmaga pokonał natomiast przed upływem regulaminowego czasu, Stanisława Dąbrowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.

(sm)