AZS Częstochowa kolejnym rywalem koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

AZS Częstochowa kolejnym rywalem koszykarzy MUKS 1811 Unii

Już po raz dwudziesty drugi w tym sezonie o ligowe punkty powalczą w sobotę drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Ekipę trenera Jarosława Mosio czeka konfrontacja z AZS Częstochowa, a mecz ten rozegrany zostanie w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 20.

„Akademicy” klasyfikowani są obecnie na siódmej pozycji – czyli o pięć miejsc wyżej od naszego zespołu – mając w dorobku dwanaście zwycięstw i dziewięć przegranych. Mają przy tym bardzo zbliżony bilans spotkań domowych i wyjazdowych. W swojej hali wygrali bowiem sześciokrotnie, doznając pięciu porażek, na wyjazdach odnieśli natomiast sześć zwycięstw, czterokrotnie schodząc z boiska pokonani.

W rundzie rewanżowej, ekipa z Częstochowy odniosła pięć zwycięstw (78-64 z Polonią Bytom, 78-73 z Wisłą Kraków, 84-78 z KKS Tarnowskie Góry, 100-79 ze Startem Meble Dobrodzień i 78-72 z Hensfortem Przemyśl), przegrywając tylko trzykrotnie. Pierwsza porażka przytrafiła jej się w inaugurującym rundę domowym pojedynku z Pogonią Ruda Śląska (83-87), w trzeciej kolejce uległa na wyjeździe 57-86 MCKiS Jaworzno, a tydzień temu, grając przed własną publicznością nie sprostała AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, przegrywając z liderem 73-99.

Oba zespoły, które jutro zmierzą się w hali przy ul. Krupniczej, po raz pierwszy w tych rozgrywkach zagrały w połowie listopada w Częstochowie. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli gospodarze, wygrywając 105-93 (29-22, 23-23, 28-18, 25-30).

Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Częstochowy jest 24-letni skrzydłowy Nikodem Kowalski, który grając w osiemnastu spotkaniach zdobył 299 pkt. Tylko o trzy „oczka” mniej ma na koncie występujący jako rzucający lub niski skrzydłowy, Jarosław Fomiczow, który zagrał w dwudziestu meczach. Granicę dwustu zdobytych punktów przekroczyło także dwóch 23-letnich rzucających ekipy z Częstochowy (obaj w dwudziestu jeden pojedynkach): Piotr Łucka – 250 pkt. i Dawid Józefowski – 246 pkt.

Zdobywcy punktów dla MUKS 1811 Unii Tarnów

319 – Tomasz Bryzek