Zapowiedzi weekendowe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zapowiedzi weekendowe

Kabaret, teatr, musical, a może żużel? W najbliższy weekend z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

PIĄTEK

Pierwsze w tym roku zawody rozegrają żużlowcy Unii Tarnów. Będzie to punktowany trening z Speed Car Motorem Lublin, który rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach o godz. 16.30.

Na deskach tarnowskiego teatru można zobaczyć „Heroiny”. To tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu Agaty Biziuk. Przedstawienie poświęcone jest m.in. prawom kobiet. Spektakl w przewrotny sposób oddaje głos takim bohaterkom jak: królowa Jadwiga, Bona Sforza czy Anna Jagiellonka. Gościnnie wystąpi również Ojciec, czyli Stanisław ze Szczepanowa. Początek o godz. 19.

Weekend można zacząć też na wesoło. W Tarnowie gościć będzie Kabaret Skeczów Męczących. Niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Będzie to premierowy program, pełen nowych skeczy. Rozpoczęcie o godz. 20:30.

SOBOTA

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrany zostanie mecz koszykarskiej klasy młodzików. W rozpoczynającym się o godz. 11.30 pojedynku rywalem MUKS 1811 Unii Tarnów będzie Oknoplast Korona Kraków.

Na godz. 14.30 zaplanowany jest kolejny punktowany trening żużlowców tarnowskiej Unii. Tym razem „Jaskółki” zmierzą się na torze w Tarnowie-Mościcach z Wilkami Krosno.

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów rozpoczynają rywalizację o utrzymanie się w drugiej lidze. W pierwszym pojedynku fazy play-out tarnowianie zagrają w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej ze Startem Meble Dobrodzień. Początek spotkania o godz. 18.

W „Solskim” o godz. 19 odbędzie się spektakl „Piękna Lucynda”. To tryskający komizmem i dowcipem pastisz błahej i naszpikowanej morałami komedyjki obyczajowej „Natręci” Józefa Bielawskiego. Autor tekstu Marian Hemar, obdarzony wyjątkowym talentem językowym satyryk, tłumacz i poeta, zaprasza widzów do arystokratycznego świata XVIII-wiecznej Warszawy. Młoda wdowa Lucynda ma dwóch adoratorów – podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego. Mężczyźni starają się o rękę Lucyndy, prześcigają się w uwodzeniu jej i obdarzają licznymi podarunkami. Którego z panów poślubi Lucynda?

NIEDZIELA

Drugi w rundzie wiosennej mecz przed swoją publicznością rozegrają piłkarze Błękitnych 1947 Tarnów. W spotkaniu klasy „B” tarnowianie zmierzą się z zespołem Wierzchosławice-Ostrów. Pojedynek na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 11.

Również o godz. 11 odbędzie się mecz koszykarskiej klasy chłopców. W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzy się z AZS UJK Kielce.

Pierwszy w Tarnowie musical, w którym występują wyłącznie dzieci, będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce o godz. 14. „Newsical”,  bo o nim mowa, to opowieść o szczęściu, przyjaźni, nieporozumieniu i pułapkach współczesnego świata – z takimi tematami będą próbowali zmierzyć się młodzi aktorzy. Głównymi bohaterami muzycznego spektaklu będą: podróba, brzydula, cherlak i robaczka. Co się stanie, gdy spotka się ta wyjątkowa czwórka? Czy przestaną być wyszydzani? A może uda im się nawet uratować świat? Tego dowiedzą się widzowie, którzy wezmą udział w przedstawieniu. Więcej o musicalu przeczytasz TUTAJ.

W ramach cyklu Cinemarzenie zaplanowano projekcję filmu „Faworyta”. Obraz opowiada o XVIII-wiecznej Anglii. Mimo nieciekawej sytuacji politycznej - wojny z Francuzami – uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, co staje się początkiem szalonej intrygi. Na ekranie zobaczymy m.in. Emmę Stone, Rachel Weisz oraz Olivię Coleman. Początek seansu o godz. 16.

Spektakl „Piękna Lucynda” będzie grany również w niedzielny wieczór. Przedstawienie zaplanowano o godz. 19.

Zachęcamy również do odwiedzenia tarnowskich galerii sztuki. Do końca marca w Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać "Salon Wiosenny 2019", gdzie prezentowani są tarnowscy twórcy, natomiast w Tarnowskim Centrum Kultury dostępna jest wystawa „Po czterykroć fotografia”. Ta ostatnia to zbiór prac czterech różnych autorów.

(sm,ww)