Weekendowy rozkład jazdy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Weekendowy rozkład jazdy

Weekend w Tarnowie zapowiada się iście sportowo. Coś dla siebie znajdą też wielbiciele kina, dobrej muzyki oraz sztuki.

Sobota

Na godz. 10 kibiców siatkówki zapraszamy do hali I Liceum Ogólnokształcącego na spotkanie pierwszej ligi małopolskiej kobiet. Przeciwnikiem UKS Jedynka Tarnów będzie w nim Bronowianka Kraków.

W hali Szkoły Podstawowej nr 23 na os. Legionów odbędą się dwa mecze w ramach rozgrywek prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej. O godz. 10 rozpocznie się pojedynek drugiej drużyny juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów z MOSiR Bochnia. O godz. 11.45 rywalizację rozpoczną natomiast juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów i Kusego I Kraków.

W ostatnim w rundzie zasadniczej spotkaniu na własnym boisku, pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzą się z Eneą Energetykiem Poznań. Początek meczu w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o godz. 18.

Lubiących muzykę taneczną i przyjazną atmosferę zachęcamy do udziału w potańcówce w Centrum Sztuki Mościce. Taniec ociepla relacje, otwiera na drugiego człowieka, daje radość. Zabawę poprowadzą: Krzysztof Borowiec, który dobierze muzyczny repertuar i Ryszard Stankowski, który zadba o dobre samopoczucie tańczących i integrację na parkiecie. Początek o godz. 19.

Kolejny mecz przed własną publicznością rozegrają drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 20 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z AZS Częstochowa.

Niedziela

Już o godz. 9 rozpoczną się zmagania w przeznaczonym dla dziewięciolatków turnieju piłki nożnej Futsal Master. Mecze rozgrywane będą w halach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej. Początek zawodów o godz. 9.

O godz. 10 w hali Szkoły Podstawowej nr 23 rozpocznie się pojedynek piłki ręcznej młodzików, w którym MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagra z UKS Krakowiak 85 Kraków.

W Miejskim Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędzie się mecz koszykarskiej klasy młodzików pomiędzy MUKS 1811 Unią Tarnów, a MKS Bank Spółdzielczy Limanowa. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 11.

W ramach Cinemarzenia na kinomanów czeka film „Kafarnaum”. To opowieść o dwunastolatku, dla którego ulica jest szkoła przetrwania. Kiedy rodzice wydają za mąż jego młodszą siostrę wbrew jej woli, chłopiec ucieka z domu. Postanawia zrobić wszystko, by uratować najbliższą mu osobę. Początek seansu tradycyjnie o 16.

Niedzielny koncert Raya Wilsona to propozycja dla sympatyków dobrego brzmienia. Muzyk został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Ray Wilson podczas koncertu w Centrum Sztuki Mościce zaprezentuje zarówno twórczość solową, jak i tę związaną z grupą Genesis. Początek wydarzenia o godz. 19.

W sobotę i w niedzielę o godz. 18 w tarnowskim teatrze będzie można obejrzeć spektakl „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. To zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca.

Zachęcamy również do śledzenia repertuaru tarnowskich kin, a także do odwiedzenia galerii miejskich i muzeów.

(ks,sm)