Uwaga na intensywny deszcz! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Uwaga na intensywny deszcz!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał wieczorem ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla Tarnowa, powiatu tarnowskiego i powiatu dąbrowskiego. Bardzo mocno padać ma do jutra rana, do godziny 10. Opadom będą towarzyszyć burze.

To kolejne ostrzenie przed deszczem i silnym wiatrem, przygotowane przez krakowskich meteorologów. Z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w rozsyłanych do odbiorców SMS-ach ostrzega także przed lokalnymi podtopieniami i burzami oraz przerwami w dostawie prądu w całej Małopolsce. RCB apeluje o niewychodzenie z domu bez potrzeby i o to, aby nie szukać schronienia pod drzewami, a według synoptyków łączna suma opadów z dzisiejszego dnia i nocy może w niektórych miejscach wynieść nawet 130 milimetrów.  Można się też spodziewać silnego wiatru, sięgającego w porywach 60 kilometrów na godzinę.  Prosimy o zachowanie ostrożności.

(dm)