Pokaż nam swój ogród! KONKURS - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pokaż nam swój ogród! KONKURS

Już po raz dwudziesty tarnowianie będą mieli okazję, by zaprezentować swoje zadbane ogrody i udekorowane roślinami balkony. Rusza kolejna, jubileuszowa edycja konkursu „Zielony Tarnów”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Tarnowa, którzy pragną pochwalić się swoją wypielęgnowaną roślinnością i poddać ją ocenie. Akcja skierowana jest także do szkół, przedszkoli i innych jednostek z terenu miasta. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców przewidziano też atrakcyjne nagrody.

Podstawowym założeniem konkursu jest pobudzenie aktywności obywateli, zwiększenie dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie. Konkurs wyłoni obiekty wyróżniające się estetyką i kompozycją roślin, w czterech kategoriach: balkon, ogród przy domach jednorodzinnych, ogród przy budynkach wielorodzinnych, ogrody przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w magistracie przy ul. Nowej 4.  Formularze uczestnictwa można pobrać poniżej. Organizatorzy proszą o podanie na formularzu informacji o preferowanym miesiącu wizyty komisji konkursowej. Brak tej adnotacji będzie dla komisji oznaką, że dla uczestnika termin nie ma znaczenia.

Dodatkowych informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska, tel. 14 68-82-872.

(ks)