Kreatywne ferie w BWA

Warsztaty artystyczne, mobilny plac zabaw z piankowymi klockami, zajęcia przybliżające etapy powstawania rzeźby czy zabawy z modą i kolorami. Tak zapowiadają się ferie zimowe z Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie. - Na ten czas dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowaliśmy bogatą ofertę na prawie każdy dzień ferii. Będzie bardzo kreatywnie!  - mówi Ewa Widz-Łączyńska, dyrektor BWA.

Pierwsze zajęcia feryjne w BWA odbędą się już 12 stycznia. Wtedy to zaplanowano warsztaty modowe, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak dawniej za pomocą ubrań wyrażano własne poglądy i pokazywano, kim się jest. Zajęcia będą składały się z krótkiej prezentacji, swobodnej rozmowy o ubraniach i modzie oraz ćwiczeń.

Ponadto, uczestnicy poszczególnych feryjnych zajęć w BWA nauczą się m.in., jak samodzielnie wykonać formę książki i notatnika z dostępnych pod ręką materiałów. Będą to surowce odzyskane, a więc papier makulaturowy, tektura, gazety itp. Kolejnym puntem warsztatów będzie działanie z wybranymi dziełami sztuki malarskiej – rekonstrukcja i interpretacja obrazów nadająca im nowy sens, a także stworzenie wieloelementowego kolażu przedstawiającego zwierzę, roślinę czy grzyby. Będzie też okazja, aby pomalować na szkle oraz nauczyć się, jak nakładać kawałki bandażu gipsowego na dłoń, by dobrze wykonać odcisk. Dzieci poznają również tajniki pracy artysty rzeźbiarza oraz etapy powstawania rzeźby.

W trakcie ferii w budynku BWA będzie można przejechać się lokomotywą zbudowaną z… ogromnych piankowych klocków. Mobilny plac zabaw zostanie otwarty 21 stycznia w godz. 10.00-14.00. Cała zabawa i strefa kreatywnego budowania zostanie udostępniona w sali wystawienniczej BWA.

W drugim tygodniu zimowej przerwy zaplanowano cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-10 lat. W trakcie zajęć uczestnicy wykonają swój własny dziennik, który będzie pamiątką z ferii, odbędą ćwiczenia rysunkowe, które nie tylko fantastycznie rozwiną pomysłowość, ale będą świetną zabawą, czy wreszcie dowiedzą się, kim jest architekt, w jaki sposób pracuje i co trzeba zrobić, aby powstał projekt budynku.

Szczegółowy program ferii oraz informacje dotyczącą zapisów można uzyskać w Biurze Wystaw Artystycznych pod nr tel. 606 146 520.

Program ferii w BWA:

12 stycznia, godz. 11:00-12:30

Ubiory, stroje, ciuchy - co mówi o nas moda, warsztaty dla młodzieży, 14+

prowadzenie: Maja Starakiewicz

koszt: 1 zł/uczestnik

14-16 stycznia

Warsztaty ze Studiem Sztuki Kobalt dla dzieci 6-10 lat

grupa I godz. 10:00-11:30

grupa II godz. 12:00-13:30

prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt (Patrycja Plich i Marta Węglińska)

17-18 stycznia

Warsztaty „Artysta to JA” dla dzieci 6-10 lat