Tarnowianin nagrodzony - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianin nagrodzony

Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy z Tarnowa, za tegoroczne osiągnięcia zawodowe otrzymał nagrodę pierwszego stopnia od rektora Szkoły Filmowej w Łodzi. To już trzecie tego rodzaju wyróżnienie dla tarnowianina.

Mijający rok okazał się najważniejszym sezonem w dotychczasowej pracy krytyka. We wrześniu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. „Aktorki. Odkrycia”, trzeci tom szkiców Łukasza Maciejewskiego, został uhonorowany Nagrodą PISF w kategorii „Książka Roku”. Z kolei na wrześniowym „Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd” Łukasz Maciejewski został nagrodzony statuetką „Art Kciuka” dla „Osobowości Roku 2018” i uznany „człowiekiem instytucją”. Zestaw jesiennych wyróżnień dla dziennikarza dopełnia przyznany przez Marszałka Małopolski medal „Polonia Minor” „za wieloletnią pracę na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Małopolski i jej mieszkańców w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

- Traktuję te wszystkie wyróżnienia jako swego rodzaju podsumowanie wieloletniej, bardzo konsekwentnej drogi zawodowej. Już w moich tarnowskich, licealnych czasach, wiedziałem, co chcę robić. Miałem też szczęście spotykać na swojej drodze ludzi, którzy mi tę działalność umożliwili i sprzyjali rozwojowi. Zawsze o tym pamiętam, jestem wdzięczny. Tarnów jest zawsze głęboko w moim sercu - podkreśla Łukasz Maciejewski.

Dodajmy, ze od tego roku Łukasz Maciejewski, obok wybitnego grafika i plakacisty Andrzeja Pągowskiego, znalazł się w Radzie Artystycznej internetowego teatru „TheMuBa”, wspólnego projektu Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślanki. Został również zaproszony do Rady Artystycznej popularnego Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie.

fot. Marta Łącka