Święta Rodzina na grafice - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Święta Rodzina na grafice

Wystawę grafiki Urszuli Gawron poświęconej „Świętej Rodzinie” będzie można oglądać w galerii przy ul. Bema 20. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 6 stycznia. Początek o godz. 18.00.

- Cykl o Świętej Rodzinie miał swój początek ponad dziesięć lat temu, w 2006 roku, kiedy powstała pierwsza praca, która miał być tylko bożonarodzeniową kartką. Potem adwentowo zaczęłam się zastanawiać nad rodziną małego Jezusa, nad ich życiem, zwykłą codziennością, tym, co robili, czym mogli się zajmować – tak powstało kilka następnych prac – mówi artystka.

Wystawę będzie można oglądać do 30 stycznia, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00.

Urszula Gawron urodziła się w 1975 roku w Tarnowie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, specjalność wystawiennictwo oraz Policealnego  Studium Plastycznego w zakresie meblarskich technik konserwatorskich w Tarnowie. W roku 2003 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego na kierunku edukacja artystyczna w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Pracę magisterską pisała pod kierunkiem prof. Katarzyny Olbrycht. W ramach programu Erasmus/Sokrates otrzymała stypendium naukowe i kontynuowała swoją naukę we Francji na Universitaire Rennes 2.  Obecnie mieszka w Nowym Sączu. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, które odebrała m.in. na V Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Tarnowie, Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Kresy” w Przemyślu czy Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.  „Twarze” w Tarnowie.

(ks)