Ruszył nabór prac do salonu wiosennego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ruszył nabór prac do salonu wiosennego

Do 31 stycznia można składać prace, które zostaną zaprezentowane podczas szóstej edycji Salonu Wiosennego w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych. - Ideą przewodnią salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA.

Wystawa ma charakter konkursu, w którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.  Pierwszym etapem będzie kwalifikacja nadesłanych propozycji. Etap kolejny to wystawa pokonkursowa, w trakcie której zostaną wyłonieni laureaci.

Pierwsza edycja Salonu Wiosennego odbyła się w 2014 roku. Od 2017 r. w konkursie mogą uczestniczyć nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi. Tradycyjnie już nagroda główna Grand Prix to realizacja wystawy indywidualnej w salach BWA wraz z wydaniem autorskiego katalogu.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie www.bwa.tarnow.pl. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 lutego.

(ks)

fot. Krzysztof Maniak, „Bez tytułu” (z serii „Ostatnie”), zwycięzca nagrody Grand Prix Salonu Wiosennego 2018