Uwaga, na drogach może być ślisko - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Uwaga, na drogach może być ślisko

Synoptycy ostrzegają, że dziś wieczorem na skutek ujemnych temperatur nawierzchnia dróg i chodników może być mocno oblodzona.

Według prognoz, wieczorem i w nocy temperatura spadnie do około trzech stopni poniżej zera, a wcześniej można się spodziewać opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał dla części Małopolski, w tym dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, które może się utrzymywać do jutrzejszego poranka. Na południu Małopolski spodziewane są opady śniegu.

(dm)