TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Od 11 do 15 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczny Tydzień przebiegać będzie pod hasłem „e-Składka – proste płatności z ZUS”, nawiązującym do wdrażanego od 1 stycznia przyszłego roku ułatwienia dla płatników składek.

W czwartek 7 września, w Hotelu Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej odbędą się warsztaty z touroperatorami z Białorusi. Udział w nich weźmie ośmiu organizatorów turystyki z kraju naszego wschodniego sąsiada.

Tydzień przedsiębiorcy organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie. Od 11 do 15 września każdy zainteresowany może wziąć udział w bezpłatnych seminariach i konsultacjach. Obowiązują wcześniejsze zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy Targów KOMPOZYT – EXPO, które odbędą się w październiku w Krakowie, zapraszają do udziału wystawców, powiązanych z branżą. Województwo Małopolskie może pokryć nawet 90 procent kosztów, związanych z wynajmem powierzchni targowej.

 

Prowadzisz biznes i chciałbyś podnieś kwalifikacje zawodowe swoich pracowników? Sięgnij po pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Na ten cel Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie tarnowski otrzymał w tym roku 2 mln złotych. Wnioski można składać do 1 września.

Bezpłatne szkolenia organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszyscy zainteresowani będą mogli poznać szczegóły dotyczące reformy emerytalnej lub dowiedzieć się, jakie uprawnienia przysługują osobom ubezpieczonym w razie choroby lub macierzyństwa. Pierwsze szkolenie startuje już jutro, 24 sierpnia, o godz. 9:00 w oddziale w Tarnowie.

Startuje nabór na wyjazdy targowe w projekcie Business Boost for Małopolska. Już w listopadzie 2017 r. przedstawiciele małopolskich firm z sektora MŚP wyjadą do Barcelony i Warszawy aby promować swoją ofertę i produkty.

Masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Weź udział w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Na ten cel można otrzymać ponad 24 tys. złotych bezzwrotnej dotacji. Termin naboru mija 31 sierpnia.

Podstawy Google Analitycs, rozwój firmy w Internecie, standardy i trendy w budowie stron i sklepów internetowych, wykorzystanie Google AdWords – to tylko niektóre zagadnienia, które pojawiły się podczas trzydniowych warsztatów Letniej Szkoły Gospodarki Cyfrowej, zorganizowanych przez tarnowski magistrat i Izbę Gospodarki Cyfrowej. Kolejne szkolenie w ramach tego cyklu zaplanowano w październiku.

Trwa nabór do konkursu na Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kilku kategoriach, poznamy m.in. lidera przedsiębiorczości, który wspiera rozwój ekonomii społecznej. Najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września.