TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem wsparcia w postaci bonu na innowacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego mogą otrzymać niezbędne informacje podczas bezpłatnego szkolenia, które zaplanowano na 3 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego. Spotkanie jest adresowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które znajdują się na terenie powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego.

Tarnowska spółka ELPLC zajmująca się rozwiązaniami z zakresu mechatroniki została nominowana do prestiżowej Małopolskiej Nagrody Gospodarczej przyznawanej w ramach „ Małopolska – Europejski Region Przedsiębiorczości”.

Ministerstwo Gospodarki i dziennik „Rzeczpospolita” przyznało Zakładom Mechanicznym Tarnów tytuł najbardziej innowacyjnej firmy. Tarnowskie przedsiębiorstwo wyróżniono w kategorii spółka produkcyjna za rozmiar inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach kończącego się projektu, dofinansowanego ze środków europejskich, we wzrost potencjału badawczego firma zainwestowała ponad 60 mln zł.

Tarnowska firma MGGP Aero zaprezentowała się podczas światowej wystawy Expo 2015 w Mediolanie. W ramach tygodnia ICT (Information and Communication Technologies) jako jedna z ośmiu firm reprezentowała Polskę, demonstrując innowacyjną technologię zdjęć ukośnych – nowoczesny system usprawniający zarządzanie miastem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło program modernizacji sieci ciepłowniczej w Tarnowie. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy, poza komfortem i bezpieczeństwem dostaw ciepła, zyskali najnowocześniejszą sieć ciepłowniczą w kraju.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach warsztatowych, w trakcie których będzie można zdobyć umiejętności niezbędne przy poszukiwaniu pracy, mogą zapisać się na szkolenia prowadzone w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Karier. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października. Tydzień Karier potrwa do 23 października.