TARNÓW / Biznes / Aktualności biznesowe

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne gościły członków Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni oraz studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ich wizyta była pretekstem, by poszerzyć wiedzę na temat obronności i militariów. Działacze MSMB mieli również okazję do rozwinięcia umiejętności strzeleckich.

Ruszyła druga edycja Tarnowskiego Juniora Biznesu, konkursu skierowanego do uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. Jego uczestnicy będą musieli zmierzyć się z projektem biznesplanu przedstawiającego pomysł na firmę, uwzględniając przy tym lokalne uwarunkowania rynku. Jest o co walczyć, gdyż pula nagród w konkursie to 12 tysięcy złotych.

Z myślą o przedstawicielach małych i średnich firm, chcących zapoznać się z możliwościami współpracy z chorwackimi przedsiębiorcami, zorganizowano Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze w Katowicach.  19 stycznia specjaliści i eksperci rynku polsko-chorwackiego opowiedzą o korzyściach wynikających ze współdziałania z lokalnym biznesem.

Jak informuje Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, od 1 lutego rusza rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej Future Match 2016. Wydarzenie to będzie towarzyszyć targom organizowanym w Hanowerze 14-16 marca. Oferta kierowana jest również do instytucji badawczych oraz innych podmiotów działających w branży IT/ICT.

Miastu przyznano tytuł Gminy Przyjaznej Inwestorom. 8 stycznia, podczas spotkania podsumowującego miniony rok w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zastępca prezydenta ds. rozwoju gospodarczego Piotr Augustyński odebrał z rąk marszałka Małopolski Jacka Krupy i prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesławy Kornaś-Kity wyróżnienie za tworzenie przyjaznych warunków dla nowych przedsięwzięć biznesowych.

Przed nami kolejna „Środa z funduszami”, którą zaplanowano na 13 stycznia o godz. 10. Bezpłatne spotkanie jest adresowane do osób zainteresowanych tematyką pozyskania środków europejskich na założenie działalności gospodarczej.